wtorek, 4 czerwca 2013

Robert Raczkowski następcą Andrzeja Miszczyńskiego

Długo czekali na tę informację wszyscy, którzy interesują się w Płocku piłką ręczną. W miejsce Andrzeja Miszczyńskiego, który tuż przed meczami z Vive Targami Kielce podał się do dymisji, na stanowisko prezesa Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock został nominowany Robert Raczkowski. O jego nominacji mówiło się już od kilku dni, więc oficjalne potwierdzenie tej informacji nie mogło być zaskoczeniem. Było nim za to nazwisko wiceprezesa. Został nim nieznany szerszym kręgom fanów handballu Artur Zieliński.
Oficjalna informacja o nowym zarządzie klubu miała zostać podana w poniedziałek. Po południu okazało się, ze trzeba będzie się wstrzymać jeszcze o jeden dzień. Na wtorek zapowiadana była konferencja prasowa, podczas której miał być przedstawiony nowy zarząd klubu.
We wtorkowy poranek okazało się, że konferencji nie będzie. Za to pojawiła się w końcu oficjalna informacja o nowym zarządzie SPR Wisła.

Piotr Robert Raczkowski, który został prezesem klubu w ligowych i pucharowych występującego jako Orlen Wisła Płock, to menadżer zarządzającym i operacyjnym z osiemnastoletnim doświaadczeniem. Jest absolwentem Akademii Strategicznego Przywództwa przy Harvard Business Review, studiów EMBA w języku niemieckim (HHL Leipzig/WHU) oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył i zarządzał firmą Stangpol przeobrażoną w Henczke Budownictwo, obecnie kieruje CKTiS S.A.

W Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wykłada zarządzanie projektami, zarządzanie procesami i inicjacji oraz planowanie projektów. Biegle mówi po niemiecku i rosyjsku. Jest żonaty, ma troje dzieci.

Artur Zieliński ukończył studia z zakresu inżynierii środowiska na Politechnice Warszawskiej. Ukończył podyplomowe studia na kierunku europejskie stosunki finansowo-ekonomiczno-prawne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2003 roku jest związany z PKN Orlen, gdzie pracuje na stanowiskach menedżerskich. Kierował Regionalnym Zespołem Sprzedaży Hurtowej, Działem Obsługi Klientów Ekotermu i Zespołem w Dziale Sprzedaży Kart Flotowych. Ma żonę i 11-letnią córkę.

Nowym pracownikiem klubu ma być również Artur Siódmiak. Nieoficjalnie mówi się, że prawdopodobnie zostanie od dyrektorem sportowym. Na razie jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz