środa, 5 czerwca 2013

Płock rządzi w Opolu

FOT. PIOTR MAŚLANKA
Martyna Maślanka z UKS Eljot Płock i Patryk Ciechomski z AZS PWSZ Jutrzenka Płock wygrali swoje kategorie wagowe podczas zawodów Ogólnopolskiego Pucharu Polski w judo. To już trzeci tego typu dublet tej pary płockich judoków na jednych zawodach. Patryk w drodze do najwyższego miejsca na podium stoczył cztery, bezdyskusyjnie wygrane walki, Martyna miała tylko jedną przeciwniczkę, ale za to niesamowicie mocną Vanessę Machnicką z Akademii Judo Poznań, tegoroczną mistrzynię Polski juniorek i srebrną medalistkę Pucharu Europy (Kijów, Ukraina). 


Po zawodach Pucharu Polski w Łodzi, gdzie Martyna w swojej wadze -44 kg również miała tylko jedną rywalkę i musiała się zadowolić drugim miejscem (przegrała walkę z doświadczoną Wiktorią Zasadą, która chwilę nieuwagi płocczanki wykorzystała na rzut na matę zaliczony przez sędziów jako ippon), do kolejnego startu przygotowała się niezwykle sumiennie. Gdy w Opolu okazało się, że jej przeciwniczką będzie Vanessa Machnicka, która kilka miesięcy temu pozbawiła Maślankę tytułu mistrzowskiego, a potem wygrała z nią podczas OPP w Luboniu, judoczka spod znaku Eljot Płock była jeszcze bardziej zmotywowana do wzięcia rewanżu za dwie tegoroczne porażki.

Do walki Martyna ruszyła z założeniem realizacji zupełnie odmiennej niż dotąd taktyki, która została opracowana po analizie zapisu video z poprzednich starć z poznanianką. Płocczanka wykorzystała słabe strony rywalki w perfekcyjny sposób, bo walkę zakończył w dość krótkim czasie, efektownym kontrrzutem ocenionym przez sędziów na ippon.

W Opolu płocczanka była jedyną przedstawicielką Eljot Płock. Na rozegranych tydzień wcześniej zawodach w Łodzi, swój mały sukces odniosła jej koleżanka klubowa Dorota Szelkowska. Wciąż bez wygranej walki zakończyła zawody OPP w Łodzi trzecia judoczka Eljot-u Milena Kuczmarska. 

Dorota Szelkowska (kat. -63 kg) miała w Łodzi wyjątkowe szczęście do rywalek. Pierwsza - Anita Jezierska, poddała walkę płocczance walkowerem. Potem judoczka Eljotu, mimo kilku dobrych prób rzutów, musiała uznać wyższość utytułowanej Angeliki Sziwy z AZS Organizacja Środowiskowa Poznań. Rywalka jednak wciągnęła płocczankę do walk repasażowych, gdzie kolejna przeciwniczka - Magdalena Porębska z Czarnych Bytom w efekcie odniesionej wcześniej kontuzji nie przystąpiła do walki. Ostatniego pojedynku z Zuzanną Rams z UKS Judo Wolbrom nie udało się wygrać Dorocie Szelkowskiej, ale ostatecznie zakończyła zawody na siódmym miejscu, o jedno oczko wyżej niż wcześniej, dzięki czemu wskoczyła na 21. miejsce w krajowym rankingu judoczek.

Milena Kuczmarska (-48) mając w swojej kategorii w zawodach w Łodzi cztery przeciwniczki, walczyła w systemie każdy z każdym i czterokrotnie wychodziła na matę. Jednak zarówno utytułowane Maja Rasińska (Gwardia Bielsko Biała)  i Dajana Bołoz SGKS (Wybrzeże Gdańsk), jak i znacznie mniej doświadczone Litwinka Dzestina Kutkaite i Amelia Mamedow (MKS Żak Ełk) okazały się lepsze od płocczanki.

Po opolskim Ogólnopolskim Pucharze Polski zarówno Martyna Maślanka, jak i Patryk Ciechomski zajmują pierwsze miejsca w rankingu juniorów judo w Polsce w swoich kategoriach wiekowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz