piątek, 17 maja 2013

Dwie drużyny – jeden medal i dwa wyróżnienia

Wicemistrzowie Polski - Wisła 96
W turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej wystąpiły dwie drużyny SKF Wisła Płock. To pierwszy taki przypadek w historii klubu. O tyle godny uwagi, że zespół występujący jako SKF Wisła II składa się w całości z zawodników urodzonych w 1997 roku, podczas gry rywale swoje ekipy mieli złożone głównie z graczy z rocznika 1996. Oba płockie zespoły dotarły do najlepszej czwórki mistrzostw. Wisła I zdobyła ostatecznie srebrny medal, a Wisła II zadowolić się musiała czwartym miejscem.
W fazie grupowej SKF Wisła I zaczęła od meczu z Czarnymi Regimin. Chociaż do przerwy rywale prowadzili 20:16, mecz zakończył się wygraną płocczan 33:31. Najmniejszych nawet problemów nie mieli wiślacy w konfrontacji z Padwą Zamość. Do przerwy nafciarze prowadzili 17:12, a cały pojedynek wygrali 31:27. Na zakończenie fazy grupowej Wisła 96 musiała uznać wyższość MTS-u Kwidzyn, przegrywając 26:31.

SKF Wisła II w pierwszym swoim pojedynku rozbiła Spartę Oborniki 36:21, już do przerwy prowadząc 20:10. Drugim przeciwnikiem młodszej z płockich drużyn było Zagłębie Lubin. Tym razem do przerwy płocczanie prowadzili 22:21, aby cały mecz przegrać 32:38. Bardzo emocjonujący był trzeci mecz płocczan w fazie grupowej, decydujący o awansie do półfinału. Do przerwy SKF Wisła II prowadziła z ASPR-em Zawadzkie 20:17, ale cały mecz wygrała zaledwie 31:30.

W półfinale młodszy z płockich zespołów uległ 25:29 (11:14) MTS-owi Kwidzyn, a Wisła 96 ograła Zagłębie Lubin 32:31.

W spotkaniu o trzecie miejsce SKF Wisła II wysoko uległa Zagłębiu Lubin 27:44, tracąc szansę wywalczenia miejsca na podium. SKF Wisła I rozegrała kipiący emocjami bój o złoto z MTS-em Kwidzyn, ulegając ostatecznie 25:27 (10:13). SKF Wisła wraca więc do Płocka z drugim i czwartym miejscem mistrzostw Polski juniorów młodszych. Oraz z dwoma nagrodami indywidualnymi dla skrzydłowych – lewego Michała Ignasiaka (Wisła I) i prawego Michała Lemaniaka (Wisła II).