środa, 24 kwietnia 2013

Będzie powtórka z Kwidzynem. Pogoń Gaz-System – Orlen Wisła 29:40


Właśnie tak grającą drużynę nafciarzy kibice chcieliby oglądać jak najczęściej. W Szczecinie zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kisiela nie pozostawił gospodarzom nawet cienia wątpliwości, komu należy się awans do ćwierćfinału fazy play-off. Płocczanie zagrali bardzo skutecznie, a wielki wkład w końcowy sukces wnieśli skrzydłowi, którzy zdobyli aż dwadzieścia z czterdziestu bramek dla Orlen Wisły. Po dwóch wygranych nafciarze zapewnili sobie awans do półfinału play-offów. Zmierzą się w nim z MMTS-em Kwidzyn. 

Pierwsze minuty meczu dawały miejscowym nadzieję na wyrównaną grę do końcowej syreny, a nawet próbę wywalczenia wygranej. Marzenia w końcu jednak prysły. Kibice ze Szczecina – podobnie jak zawodnicy, działacze i trenerzy – najgorzej będą wspominać czas między 12. a 21. minutą. Właśnie wtedy Pogoń doznała dziwnej amnezji, zapominając chwilowo, na czym polega gra w piłkę ręczną. Przez dziewięć minut miejscowi zdobyli zaledwie jednego gola, zaś stracili aż dziesięć.

W tym momencie stało się więc jasne, że przyjezdni powinni bez większych kłopotów utrzymać korzystny dla siebie rezultat do końcowej syreny. I chociaż Orlen Wisła nie forsowała jakiegoś szaleńczego tempa, ale raczej starała się nieco spowalniać grę, bez większych kłopotów utrzymała swoją przewagę.

Orlen Wisła po dwóch wygranych spotkaniach awansowała do półfinału play-offów. Teraz czeka ją gra do trzech zwycięstw z MMTS-em Kwidzyn. Dwa pierwsze mecze zostaną rozegrane w Orlen Arenie 4 i 5 maja. Trzeci ma się odbyć 11 maja w Kwidzynie. Jeśli okazałoby się, że rywalizacja jeszcze się nie rozstrzygnęła, kolejne pojedynki są zaplanowane na 12 maja (Kwidzyn) i 15 maja (Płock). Mecze finałowe odbędą się: 18, 19 i 25 maja (ewentualnie 26 i 29).

Pogoń Gaz-System Szczecin - Orlen Wisła Płock 29:40 (13:24)
Pogoń Gaz-System: Ligarzewski, Stojković, Andreev – Bruna 4, Biały 1, Marcinkian 1, Wardziński 2, Gierak 3, Krupa 1, Jedziniak 1, Smuniewski, Marković 2, Konitz 5, Zaremba 3, Zydroń 6.
Orlen Wisła: Sego, Wichary – Eklemović 4, Spanne 5, Wiśniewski 5, Kubisztal 3, Kavas 3, Ghionea 6, Zołoteńko, Toromanović 5, Syprzak 5, Nikcević 4, Ilyes 1, Twardo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz