środa, 24 kwietnia 2013

Młoda Wisła pokonała Legionovię

Przygoda Młodej Wisły z edycją 2012/2013 Mazowieckiego Pucharu Polski będzie miała dalszy ciąg. Wisła II Płock pokonała w 1/8 finału lidera II Ligi łódzko-mazowieckiej Legionovię Legionowo. Mecz rozegrano na bocznym boisku przy ulicy Łukasiewicza. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 8 maja.

Goście raczej nie podeszli zbyt poważnie do tego pojedynku, bo na boisku pojawił się tylko jeden zawodnik, który wystąpił w pierwszym składzie w ostatnim, wygranym 6:2 meczu ligowym Legionovii z Omegą Kleszczów.

Młodzi Nafciarze wyszli natomiast bardzo podobnym składem, który trzy dni wcześniej zagrał w meczu ligowym. Znalazło się w nim miejsce także dla kilku juniorów z ekipy trenera Grzegorza Wenerskiego.

Pierwsza połowa była dość wyrównana i rozstrzygnięcia zapadły dopiero w drugiej odsłonie meczu. W 72 minucie fenomenalnym strzałem z bocznej linii pola karnego za kołnierz bramkarzowi popisał się Grzegorz Wawrzyński. Zawodnik ten w ostatni spotkaniu ligowym obejrzał czerwoną kartkę i mając w perspektywie dwa mecze ligowe pauzy nie oszczędzał się na boisku, walcząc o każdą piłkę.

W doliczonym czasie gry piękną, indywidualną akcję przeprowadził Michał Kołodziejski. W efekcie znakomitym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik spotkania.

Był to dziesiąty oficjalny mecz Młodej Wisły na własnym boisku w sezonie 2012/2013 i dziesiąta wygrana.