czwartek, 18 kwietnia 2013

Medalowy debiut Akademii

Zawodnicy Płockiej Akademii Karate Tradycyjnego zadebiutowali w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego i od razu z zawodów przywieźli medal. Wicemistrzostwo Mazowsza w kategorii wiekowej 10-12 lat wywalczyła Patrycja Jaworek. Trenerem srebrnej medalistki jest Piotr Kuś (oboje na zdjęciu). W zawodach rozegranych w Piastowie pod Warszawą uczestniczyło 220 zawodników, w tym ośmioro płocczan.


Patrycja medal wywalczyła w konkurencji kata indywidualnym. Zawodnicy prezentują w nim układ skoordynowanych ruchów, które wykonuje się w ustalonej kolejności. Osiągnięcie płocczanki jest tym większe, że była ona najmłodszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej.

Z pozostałej siódemki najbliżej medalu był Paweł Czarzasty, niestety w rywalizacji o strefę medalową został pokonany przez zawodnika z Pruszkowa. Płocką Akademię Karate reprezentowali także Klaudia Zielińska, Barbara Nowakowska, Huber Pawlak, Jan Kralski, Artur Siery oraz Paweł Zalewski. Instruktorami wszystkich zawodników są wielokrotnie medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata w Karate Tradycyjnym Piotr Kuś i Jan Kłębek. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz