piątek, 19 kwietnia 2013

Ludzie sportu wśród nominowanych

Wśród nominowanych do tytułu "Płocczanina Roku 2012" przyznawanego w plebiscycie "Gazety Wyborczej" i Urzędu Miasta Płocka znalazło się aż pięciu ludzi sportu - międzynarodowy sędzia piłkarski Szymon Marciniak i czwórka reprezentantów Polski z zeszłorocznych mistrzostw Europy - Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Zbigniew Kwiatkowski i Kamil Syprzak (na zdjęciu z prezydentem Płocka - Andrzejem Nowakowskim). Stają oni w plebiscytowe szranki z takimi osobowościami miasta jak ksiądz Stefan Cegłowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego, Jarosław Wanecki, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej, Maciej Kulas, pomysłodawca i organizator zlotu "Mercedesem po Wiśle" oraz kandydatem zbiorowym Stowarzyszeniem Synagoga Płocka, którego wieloletnie starania zakończyły się w ubiegłym roku sukcesem w postaci wybudowania Muzeum Żydów Mazowieckich.


Choć związanych ze sportem kandydatów płocczanom interesującym się sportem raczej nie wypada przedstawiać, przypomnijmy tylko, że Szymon Marciniak to piłkarski sędzia międzynarodowy. W maju ubiegłego roku "Sportowiec Płocki" poświęcił zbierającemu znakomite recenzje boiskowemu "rozjemcy" wywiad pt. "Został mi tylko jeden koszyk".

Piłkarze ręczni Orlen Wisły - Marcin Wichary, Adam Wiśniewski, Zbigniew Kwiatkowski i Kamil Syprzak, występują jako kandydat zbiorowy a nominację zawdzięczają swojej postawie podczas mistrzostw Europy w Serbii. Reprezentacja Polski zajęła w turnieju dopiero 9. miejsce, ale płocczanie byli tymi, którzy nie zawiedli znacznie przyczyniając się do dalszego wzrostu popularności szczypiorniaka w Polsce, a szczególnie w Płocku. Mistrzostwa Europy oglądała przecież także widownia, która na co dzień nie interesuje piłką ręczną. I w jej pamięci pozostaną mecze polskiej reprezentacji z Danią, kiedy bohaterem całej Polski stał się Marcin Wichary oraz ze Szwecją, kiedy Adam Wiśniewski trafieniem w ostatnich sekundach spotkania uratował remis dla biało-czerwonych.

Głosowanie na "Płocczanina Roku 2012" trwać będzie do 18 maja 2012, a jego wyniki tradycyjnie zostaną ogłoszone podczas obchodów Dni Historii Płocka. Głosy można oddawać za pomocą SMS-ów i kuponów drukowanych w "Gazecie Wyborczej". Codziennie można oddać jeden głos za pomocą jednego kuponu i wysyłając jeden sms z jednego numeru telefonu. Szczegóły i regulamin konkursu dostępne są na portalu plock.gazeta.pl. Zachęcamy do głosowania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz