środa, 6 lutego 2013

Wciąż bez porażki

Gol Filipa Burkhardta oraz dwie bramki młodego Grzegorza Wawrzyńskiego dały Wiśle wygraną 3:0 w kontrolnym spotkaniu z kutnowskim MKS-em. Mimo wysokiej wygranej trener Marcin Kaczmarek po raz kolejny mógł mieć do swoich podopiecznych pretensje za ich nieskuteczność. Płoccy piłkarze zimą 2013 roku rozegrali już pięć spotkań kontrolnych i nie ponieśli do tej pory żadnej porażki, chociaż wśród sparingpartnerów mieli między innymi występujące w T-Mobile Ekstraklasie zespoły Lechii Gdańsk i Polonii Warszawa. W sobotę czeka nafciarzy kolejny poważny sprawdzian – wyjazdowa gra z Zawiszą Bydgoszcz.
W meczu z kutnowskim MKS-em prowadzenie przyniosła Wiśle już pierwsza akcja. Jeden z płocczan został zatrzymany niezgodnie z przepisami przed polem karnym, a rzut wolny na bramkę zamienił Filip Burkhardt. Grający w niemal najmocniejszym obecnie zestawieniu (jedynie bez przeziębionego Łukasza Sekulskiego) gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, ale przed przerwą nie byli w stanie udokumentować jej zdobyciem jeszcze przynajmniej jednej bramki, chociaż okazji ku temu nie brakowało.

W drugiej połowie szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostało kilku młodych graczy. Wśród nich był niespełna 18-letni Grzegorz Wawrzyński. To właśnie jego dwie główki po rzutach rożnych rozstrzygnęły kwestię końcowego rezultatu.

W sobotę 9 lutego ekipę prowadzoną przez trenera Marcina Kaczmarka czeka bardzo poważny sprawdzian. O 12.00 zmierzą się w Bydgoszczy z ekipą tamtejszego Zawiszy. Bydgoszczanie po rundzie jesiennej zajmują w tabeli pierwszej ligi czwarte miejsce, tracąc do drugiej pozycji (premiowanej awansem do T-Mobile Ekstraklasy) zaledwie trzy punkty.

Wisła Płock - MKS Kutno 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Burkhard (1.) oraz Grzegorz Wawrzyński 2 (49. i 70.)
Wisła: Kiełpin (46. Struski) - Nadolski (46. Śnieć), Magdoń (46. Zembrowski), Radić (46. Wawrzyński), Mysona (46. Mitura) - Janus (46. Grudzień), Sielewski, Góralski (46. Adamczyk), Burkhardt (46. Pomorski), Hiszpański (46. Kalista) - Dziedzic (46. Krzywicki).
MKS: Skrzypiec - Kowalczyk, Wnyk, Kaczor, Lipiński, Kubiak, Jakubowski, Muszyński, Dopierała, Pałczyński, Klepczyński oraz (po przerwie) Sokołowicz, Błaszczyk, Rogala, Machoń, Lipczyński, Michalski, Dzięgielewski Bieńkowski.