poniedziałek, 25 lutego 2013

Tworzy się historia

FOT. KS Królewscy Płock
Dziewczęta spod znaku KS Królewskich Płock zajęły czwarte miejsce w rozegranym w Drobinie halowym turnieju piłki nożnej kobiet. Płocczanki w meczu o trzecie miejsce uległy pierwszemu zespołowi Stomilu Olsztyn 1:5. Ale nie wynik był dla nich najważniejszy w minioną niedzielę w Drobinie. Podczas turnieju płocki kobiecy zespół rozegrał swoje pierwsze oficjalne spotkanie. Historyczną pierwszą bramkę dla KS Królewskich Płock zdobyła Samuela Pierzchała.  - To jedna z piękniejszych chwil w mojej karierze - podsumowuje start swoich podopiecznych trener dziewczęcej jedenastki, Kamil Wojkowski.


- Fajnie być świadkiem jak na naszych oczach piszę się historia kobiecego futbolu. Widząc zaangażowanie dziewcząt, wolę walki i ogromne emocje towarzyszące rozgrywaniu każdego meczu, wiem, że drogą którą podąża drużyna jest słuszna. Mam nadzieję, że występ na tym turnieju będzie dodatkowym impulsem do jeszcze większej pracy na treningach, a całej kobiecej piłce w Płocku przysporzy nowych fanów i zachęci więcej dziewcząt, rodziców do zainteresowania się właśnie tą dyscypliną sportu.  Jako trener jestem dumny że przyszło mi pracować z tak fantastycznymi osobami jak zawodniczki Królewskich - powiedział po turnieju szkoleniowiec KS Królewskich Płock.

- Bardzo się cieszę,  że udało mi sie strzelić tę pierwsza bramkę i przyczynić sie do sukcesu naszej drużyny. Muszę przyznać, ze nie jest to tylko moja zasługa, cala drużyna spisała się na medal i dała z siebie wszystko - podsumowuje swój występ Samuela Pierzchała.

W turnieju zwyciężyły zawodniczki drużyny Pelikana I Łowicz po bardzo interesującym spotkaniu z drużyną MUKS Praga Warszawa, w której występowały dziewczyny urodzone w roku 1998/1999.

Wyniki - Grupa B: KS Królewscy Płock - Pelikan II Łowicz 0:0; KS Królewscy Płock - Pegaz II Drobin 2:0 (bramki dla Królewskich: Samuela Pierzchała /asysta Magdalena Zielińska oraz Arleta Mulczyńska /asysta Daria Nowak; KS Królewscy Płock - Stomil I Olsztyn 1:1 (bramka dla Królewskich: Daria Nowak /asysta Arlety Mulczyńskiej).
Półfinał: KS Królewscy Płock - MUKS Praga Warszawa 0:3. Mecz o III miejsce: KS Królewscy Płock - Stomil I Olsztyn 1:5 (bramka dla Królewskich: Klaudia Łyzińska /asysta Magdy Zielińskiej)

Klasyfikacja końcowa: 1. Pelikan I Łowicz; 2. MUKS Praga Warszawa; 3. Stomil I Olsztyn; 4. KS Królewscy Płock; 5. Stomil II Olsztyn; 6. Pelikan II Łowicz; 7. Pegaz I Drobin; 8. Pegaz II Drobin
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz