czwartek, 24 stycznia 2013

Czarne Koszule rozbite

Polonia Warszawa, zajmująca po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 trzecie miejsce w T-Mobile Ekstraklasie, była rywalem Wisły w drugim meczu kontrolnym rozgrywanym podczas zgrupowania w Cetniewie. W spotkaniu, które trwało 2x40 minut, zdecydowanie lepsi okazali się płocczanie, którzy wygrali 3:1 po bramkach Bartłomieja Sielewskiego, Łukasza Sekulskiego oraz Daniela Mitury. Nafciarze przez cały pojedynek mieli zdecydowaną przewagę. Stołeczną ekipę przed znacznie wyższą porażką ocalił dobrze dysponowany bramkarz Michał Olczak. Przed wyjazdem z Cetniewa Wisła zagra jeszcze z Gryfem Wejherowo.

W składzie drużyny, która skończyła piłkarską jesień 2012 na trzecim miejscu w T-Mobile Ekstraklasie, znaleźli się przede wszystkim testowani zawodnicy, którzy starali się pokazać z jak najlepszej strony trenerowi Piotrowi Stokowcowi.

Początkowo przeważali warszawianie, czego efektem był gol zdobyty przez Konrada Wrzesińskiego już w szóstej minucie. Później jednak do głosy doszli zawodnicy z Płocka. W 28. minucie wyrównał Bartłomiej Sielewski. Po zmianie stron, kiedy przewaga Wisły zrobiła się jeszcze wyraźniejsza, wynik meczu ustalili Łukasz Sekulski i Daniel Mitura. W pierwszej połowie urazu doznał Łukasz Nadolski, ale już wkrótce powinien wrócić do treningów.

Z Cetniewa odesłany został testowany przez Wisłę bramkarz Jagiellonii Białystok Tomasz Ptak. Jego miejsce już niebawem powinien zająć następny kandydat do rywalizowania z Sewerynem Kiełpinem o miejsce między słupkami płockiej bramki.

Polonia Warszawa - Wisła Płock 1:3 (1:1)
Bramki: Wrzesiński (6.) dla Polonii oraz Sielewski (28.), Sekulski (43.) i Mitura (76.) dla Wisły
Polonia: Olczak - Krajewski, Szymanek, Baran, Kopciński - Wrzesiński, Gliński, Ciach, Kowalczyk, Gicewicz (66. Kokko) - Kokko (41. Torunen).
Wisła: Kiełpin - Noadolski (30. Mitura), Magdoń (60. Śnieć), Radić (41. Zembrowski), Mysona (70. Wawrzyński) - Janus (41. Grudzień), Góralski (60. Siylkoelewski), Sielewski (41. Adamczyk), Burkhardt (41. Sekulski), Hiszpański - Krzywicki (60. Burkhardt, 75. Pomorski).