poniedziałek, 31 grudnia 2012

Pierwszy transfer Wisły

Fot. Archiwum klubu
Nowym zawodnikiem płockiego klubu został 25-letni Filip Burkhardt (na zdjęciu). Wychowanek klubu Maczki Poznań związał się z Wisłą półtorarocznym kontraktem. – Przedstawiciele Wisły wraz z trenerem Marcinem Kaczmarkiem przedstawili mi ciekawą wizję budowy zespołu, dlatego zdecydowałem się wybrać Płock – mówił nowy gracz nafciarzy tuż po podpisaniu umowy. – Miejsce Wisły jest na wyższym szczeblu rozgrywkowym niż znajduje się teraz. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować zakładane cele w najbliższej przyszłości
Filip Burkhardt urodził się 23 marca 1987 roku w Poznaniu. Swoją karierę rozpoczął w osiedlowym klubie Maczki, z którego trafił do juniorskiej drużyny Amiki. Wiosną 2004 roku, mając zaledwie siedemnaście lat, zadebiutował w ekstraklasie. W klubie z Wronek rozegrał 38 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej, zdobywając w nich pięć bramek.

Grał również w Lechu Poznań, Widzewie Łódź, Jagielloni Białystok, Turze Turek, Warcie Poznań, Arce Gdynia oraz w Sandecji Nowy Sącz. Ma na koncie 74 mecze w ekstraklasie, w których zdobył sześć goli. Ze swoim ostatnim klubem Filip Burkhardt związany był przez półtora sezonu, rozgrywając w nim 38 meczów, w których strzelił pięć bramek.

Zarząd klubu prowadził rozmowy z Filipem Burkhardtem już od kilku tygodni. Zawodnik, który w Wiśle ma występować na pozycji ofensywnego pomocnika, spotkał się również z trenerem Marcinem Kaczmarkiem. Wizja rozwoju zespołu na tyle przypadła do gustu zawodnikowi, że odrzucił on propozycje od klubów notowanych wyżej i zdecydował się na podpisanie kontraktu w Płocku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz