czwartek, 11 października 2012

Powiosłują o puchar prezydentaW sobotę 13 października odbędą się regaty ósemek wioślarskich Miast Nadwiślańskich o puchar prezydenta miasta Płocka. W imprezie, której organizatorami są Płockie Towarzystwo Wioślarskie i Urząd Miasta Płocka, wystartują najlepsze polskie osady z   Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Warszawy i Płocka. Na starcie pojawią się uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie, medaliści Mistrzostw Polski w tej specjalności wioślarskiej oraz aktualni mistrzowie Europy. 

Na torze Brdyujście rozgrywane są regaty o Wielką Wioślarską. Płock nie chciał być gorszy, zorganizował więc Regaty Miast Nadbałtyckich, w których rywalizować będą ósemki. Pierwszą edycję tej imprezy wyznaczono na sobotę 13 października. Start został wyznaczono w Borowiczkach, metę w okolicach molo. I tam właśnie około 14.15 nastąpi prezentacja wszystkich uczestników. Start nastąpi o 15.00. Najlepsi wioślarze do mety powinni dopłynąć około 15.20. Kilkanaście minut po zakończeniu wyścigu przez ostatnich zawodników odbędzie się parada osad na Wiśle w kolejności, w jakiej dopłynęły one do mety. Na 16.00 organizatorzy zaplanowali ceremonię zakończenia regat, połączoną z wręczeniem medali, pucharów oraz nagród rzeczowych dla najlepszych.

Swój udział w Regatach Miast Nadbałtyckich potwierdziły już najlepsze polskie ósemki z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Warszawy i Płocka, wśród których są medaliści Mistrzostw Polski, aktualni mistrzowie Europy oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz