poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Pogrom w Płocku, szok w Gąbinie, Kasztelan wygrał na wyjeździe

Aż sześć bramek zdobyli piłkarze Młodej Wisły w pojedynku z Bzurą Chodaków. Mecz podopiecznych trenera Zbigniewa Mierzyńskiego z beniaminkiem grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi okazał się bardzo jednostronnym widowiskiem. W Gąbinie rozegrane zostały lokalne derby, w których Błękitni zostali rozbici przez gostynińskiego Mazura. Spotkanie prowadził sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak. Kasztelan Sierpc zrehabilitował się za inauguracyjną wpadkę i pokonał na wyjeździe Nadnarwiankę Pułtusk. W klasie okręgowej po dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu są już tylko dwa zespoły z kompletem punktów.
Spotkanie rezerw Wisły z Bzurą od pierwszego gwizdka przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy już po kwadransie powinni mieć na koncie kilka bramek. Nie wykorzystali jednak żadnej z idealnych okazji. „Dopiero” w 19. minucie pierwszego gola zdobył głową Adrian Bieńkowski, wykorzystując dośrodkowanie Łukasza Stańskiego z rzutu rożnego.

Przez kolejny kwadrans płocczanie nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości. W końcu jednak rozwiązał się worek z bramkami. Zaczął Patryk Kamiński, który w 34. minucie popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego z 20 metrów. Niespełna minutę później Łukasz Synowicz zagrał płasko w pole karne, a Krzysztof Garczewski dopełnił formalności. Kolejne dwa gole w odstępie dwóch minut zdobył Szymon Wiejski, wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Prowadzący już do przerwy 5:0 gospodarze w drugiej połowie nie dyktowali zbyt wysokiego tempa. Jednak w 72. minucie przeprowadzili akcję, która została przerwana faulem w polu karnym na Dawidzie Jabłońskim. Rzut karny wykorzystał pewnie Patryk Kamiński, ustalając tym samym wynik meczu.

Na Stadionie Leśnym w Gąbinie miejscowi Błękitni podejmowali Mazura Gostynin. Lokalne derby poprowadził międzynarodowy arbiter Szymon Marciniak. Zawody okazały się bardzo interesujące, a ich końcowy wynik można uznać za niespodziankę sporego kalibru.

Już w czwartej minucie goście wykorzystali błąd gąbińskiej obrony. Bartosz Komorowski zagrał do Huberta Jaśkiewicza, a ten został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Bartosz Komorowski, ale jego strzał obronił Michał Nowakowski. Bramkarz Błękitnych był jednak bezradny wobec dobitki Piotra Wilamowskiego. Niespełna dziesięć minut później kapitan Mazura po raz drugi wpisał się na listę strzelców, wykorzystując tym razem podanie z głębi pola po przechwycie piłki w środkowej strefie boiska.

Bohaterem gospodarzy mógł zostać Paweł Knapik, który w pierwszej połowie miał trzy idealne okazje do zdobycia gola. Niestety, dwa razy po jego strzałach doskonale interweniował Robert Ratajski, a za trzecim razem piłka poleciała wysoko nad bramką. Gąbinianie w pierwszej połowie zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową, kiedy rzut karny po faulu na Radosławie Wiśniewskim wykorzystał Bartłomiej Dębicki.

Po zmianie stron Mazur szybko dołożył do swego dotychczasowego dorobku kolejne dwa gole. Najpierw bramkarza miejscowych pokonał głową Bartosz Komorowski, a chwilę później wynik meczu ustalił Hubert Jaśkiewicz, strzelając z 15 metrów w długi róg.

Mazur wygrał niespodziewanie, chociaż w pełni zasłużenie, popisując się przede wszystkim doskonałą skutecznością. Jedynym wytłumaczeniem słabej gry Błękitnych może być zmęczenie po środowym meczu z Czarnymi w Węgrowie i krótka – jak na czwartoligowe realia – ławka rezerwowych.

Kasztelan Sierpc wyjechał do Pułtuska, gdzie zmierzył się z miejscową Nadnarwianką. „Piwosze” prowadzili do przerwy 1:0 dzięki bramce zdobytej przez Piotra Wachaczyka. Po zmianie stron długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie przyjezdnych. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, ostatnia akcja Kasztelana została nieprzepisowo powstrzymana w polu karnym. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jakub Witkowski.

Drugą kolejkę spotkań rozegrała również klasa okręgowa prowadzona przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Efektownymi wygranymi popisały się Huragan Bodzanów i Amator Maszewo. Maszewianie oraz Skra Drobin to jedyne zespoły, które wygrały swoje dwa pierwsze mecze w nowym sezonie.

Mazowiecka IV liga, grupa północna
Wyniki 2. kolejki:
Wisła II Płock - Bzura Chodaków 6:0 (5:0)
Bramki: Bieńkowski (19.), Kamiński 2 (34. i 72. - k), Garczewski (35.) i Wiejski 2 (36. i 38.)
Wisła: Barański - Śnieć, Wawrzyński, Bieńkowski, Rogoziński (53. Budnicki) - Garczewski (46. Jabłoński), Stański (64. Paczkowski), Pomorski, Synowicz - Kamiński - Wiejski (57. Kołodziejski).
Bzura: Chmielak - Majchrzak, Winnicki, Walczak (46. Ozięblewski), Kubisz - Bargieł, Stencel J., Janikowski, Dąbrowski (46. Brzozowski) - Stencel R., Celeda (46. Kołodziejczak).

Błękitni Gąbin - Mazur Gostynin 1:4 (1:2)
Bramki: Dębicki (33. - k) dla Błękitnych oraz Wilamowski 2 (4. i 12.), Komorowski (49.) i Jaśkiewicz (51.)
Błękitni: Nowakowski - Nowak, Skierkowski, Winnicki, Kiełbasa (35. Paczkowski) - Lisiecki, Józwiak, Dębicki, Kłys - Wiśniewski, Knapik (65. Gorzelewski).
Mazur: Ratajski – Dutkiewicz (78. Kowalski), Stańczak, Matusiak, Dutkiewicz, P. Wilamowski (76.  Kosiński), Ziułkowski, Surmak, Górecki, Jaśkiewicz (64. R. Wilamowski), Komorowski (65.  Sławiński).

Nadnarwianka Pułtusk - Kasztelan Sierpc 0:2 (0:1)
Bramki: Piotr Wachaczyk 38', Jakub Witkowski 90+2'-k

Pozostałe rezultaty: KS Łomianki - Narew Ostrołęka 1:1, Bug Wyszków - Mławianka Mława 0:2, Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Czarni Węgrów 2:2, Wkra Żuromin - MKS Przasnysz 2:2, Błękitni Raciąż - Huragan Wołomin 0:2. Tabela: 1.  Mławianka 6, 2. Mazur 6, 3. Huragan 6, 7. Wisła II 3, 8-9. Kasztelan 3, 10. Błękitni 3

Klasa okręgowa
2. kolejka: Amator Maszewo - Polonia Radzanowo 6:0, Skra Drobin - Skrwa Łukomie 3:2, Pogoń Słupia - Stoczniowiec Płock 4:1, Orzeł Goleszyn - Świt Staroźreby 1:3, Kormoran Łąck - Unia Czermno 1:4, Huragan Bodzanów - Unia Iłów 8:0, Zryw Bielsk - Wisła Sobowo 2:4, ULKS Ciółkowo - Wisła Nowy Duninów 3:4. Tabela: 1. Amator 6, 2. Skra 6, 3. Pogoń 4.