czwartek, 23 sierpnia 2012

Maraton MTB dla wszystkich

Tak było na trasie rok temu.
Fot. Archiwum organizatora
W niedzielę, 26 sierpnia odbędzie się w Płocku kolejna edycja zawodów kolarskich zaliczanych do cyklu Legia MTB Maraton. Start honorowy oraz meta zostaną usytuowane w pobliżu amfiteatru. Start ostry do wyścigu został wyznaczony na drodze wojewódzkiej w pobliżu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Do rywalizacji może zgłosić się każdy miłośnik dwóch kółek, o ile posiada własny rower i kask. Warunkiem udziału jest również podpisanie akceptacji regulaminu zawodów. Organizatorem wyścigu jest Klub Kolarski Legia 1928.
Akredytacja chętnych do udziału w płockim wyścigu będzie odbywała się w biurze zawodów usytuowanym w pobliżu amfiteatru od 8.00 do 10.30. Na godzinę 11.00 zaplanowany został start honorowy do wyścigu. Ceremonia oficjalnego zakończenia imprezy i nagrodzenia zwycięzców powinna rozpocząć się o 14.30.
Trasa dla kategorii mini będzie liczyła 20 kilometrów, dla mega – 40 km, a dla giga – 60 km. Tuż po starcie honorowym przy płockim amfiteatrze zawodnicy będą mieli do przejechania na rozgrzewkę odcinek pofałdowanej ścieżki rowerowej wzdłuż wiślanej skarpy. Później – po starce ostrym w pobliżu szpitala – przejadą pięciokilometrowym odcinkiem drogi powiatowej na leśne rundy. Na uczestników rywalizacji czekają tam szybkie dukty i szutry. Nie oznacza to, że trasa będzie lekka, bo teren jest pofałdowany i ma wiele urozmaiceń przygotowanych przez organizatora. Długość jednej leśnej rundy to około dziesięciu kilometrów.

Wyścig w Płocku jest ósmym z dziesięciu należących do tegorocznego cyklu Legia MTB Maraton. Wcześniej kolarze ścigali się w Laskach koło Warszawy, Szumowie koło Ostrowii Mazowieckiej, Nowym Mieście koło Płońska, Klwowie, Naruszewie koło Płońska, Szydłowcu i Różanie. Po maratonie w Płocku odbędą się jeszcze zawody w Kozienicach oraz finał w podwarszawskiej Wesołej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz