piątek, 1 czerwca 2012

SP 23 najlepsza na MazowszuPiłkarze ręczni Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku zdobyli złoty medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna prowadzona przez trenerów Michała Królikowskiego i Cezariusza Raczkowskiego oparta była na uczniach sportowej klasy VI s. Wygrana w MIMS dała ekipie z SP 23 Płock awans do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany 25-27 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Warto podkreślić, że młodzi sportowcy nie zaniedbują nauki, czego dowodem może być doskonały wynik osiągnięty przez nich w sprawdzianie kompetencji szóstoklasistów. 

W finale Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięło udział dziesięc zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A grały SP 336 Warszawa, SP Przysucha, SP Krzesk, SP Raszyn i SP Łęg. W grupie B, obok SP 23 Płock, znalazły się również: SP Ząbki, SP 3 Radom, SP 1 Wyszków i SP Regimin.

Podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Cezariusza Raczkowskiego zaczęli swój udział w turnieju finałowym od zwycięstwa z SP Ząbki 22:8. W swoim drugim meczu płocczanie pokonali SP 3 Radom 18:6. W meczu z SP 1 Wyszków SP 23 wygrała 19:12. Ostatnim rywalem była zaprzyjaźniona z Płockiem SP Regimin. Wygrana 21:10 oznaczała dla SP 23 pewny awans do półfinału. Tutaj rywalem płockiej młodzieży była SP Przysucha, pokonana 20:15.

W wielkim finale czekała na płocczan SP drużyna SP 336 Warszawa. Po niezwykle zaciętym pojedynku lepsi okazali się podopieczni trenerów Michała Królikowskiego i Cezariusza Raczkowskiego, którzy wygrali 11:10. Dzięki temu płocczanie awansowali do ogólnopolskiego finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 25-27 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim.

Skład ekipy SP 23 Płock: Adrian Stępniak, Krzysztof Hondzyński, Dominik Bado, Patryk Iwaniak, Adrian Dzik, Michał Słomczewski, Filip Zubek, Eryk Szelągowski, Jakub Podwójci (VI s) oraz Mateusz Fuksiński, Mateusz Truszkowski, Jakub Truszkowski, Jakub Sowiński, Jakub Czapliński  (V s). Trenerzy: Michał Królikowski i Cezariusz Raczkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz