środa, 20 czerwca 2012

Przymusiński zdetronizowany


Fot. Archiwum Urzędu Miasta Płocka
Już po raz siódmy miłośnicy ekstremalnego wysiłku sportowego spotkali się nad zalewem Sobótka, aby wziąć udział w Ogólnopolskim Triathlonie o Puchar Prezydenta Płocka.  Na głównym dystansie, zaliczanym do cyklu Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB najlepszy okazał się Mateusz Kaźmierczak. „Dopiero” trzecie miejsce zajął faworyzowany Filip Przymusiński, który triumfował we wszystkich dotychczasowych edycjach płockiej imprezy. W tegorocznej wystartowała rekordowa liczna zawodniczek i zawodników. W niezwykle malowniczych okolicach Zalewu Sobótka i Tumskiego Wzgórza rywalizowało ze sobą (we wszystkich kategoriach) aż 197 osób. Chociaż zawody nie są łatwe, cieszą się sporą popularnością. Przede wszystkim dzięki temu, że są rozgrywane w bardzo widowiskowej scenerii. A kibice mogą śledzić na własne oczy większość rywalizacji dzięki dobremu ukształtowaniu terenu. 


Jako pierwsi na trasę ruszyli amatorzy. Mistrzostwa Płocka Amatorów zdominowali warszawianie. Na linii mety najwcześniej zameldował się siedemnastoletni zaledwie Jakub Seroczyński. Tuż po nim dotarł do kreski Michał Poboży, a trzeci był Piotr Maciesz. Najszybszą z pań okazała się mieszkająca w Warszawie Elżbieta Mzyk, która o 90 sekund wyprzedziła kolejną warszawiankę Aleksandrę Rudzińską. Karolina Wronczewska z Bydgoszczy, która zajęła trzecie miejsce, okazała się jedyną reprezentantką „reszty kraju”, która zdołała załapać się na podium.

Najwięcej emocji wiązało się jednak z rywalizacją na trasie głównej. Tym razem 800-metrowy odcinek rozgrywany dotychczas na kostce brukowej został przeniesiony na drogę gruntową, dzięki czemu rywalizacja zbliżona była do jazdy w terenie. W biegu natomiast zamiast pięciu kółek o dystansie jednego kilometra organizatorzy wyznaczyli dwie pętle po 2500 metrów.

Do rywalizacji rozpoczynającej się w Zalewie Sobótka ruszyło ponad 120 zawodników. Po 750 metrach spędzonych w wodzie prowadzili Mateusz Kaźmierczak (UKS G-8 Bielany), Filip Przymusiński, Dariusz Kowalski (obaj KS UAM Triathlon Poznań) i Krzysztof Augustyniak (MKS Płetval Polkowice). Tuż za nimi znaleźli się juniorzy: Kacper Stępniak (Tri-sport Niemcz), Łukasz Michalak (najlepszy czas pływania) i Jacek Jankowski (obaj KS UAM Triathlon Poznań).

Po odcinku rowerowym kolejność nie uległa większym zmianom. O wszystkim decydował więc bieg. Najwięcej sił zachowali Mateusz Kazimierczak i Krzysztof Augustyniak. To właśnie oni jako pierwsi dotarli do mety. Na trzecim miejscu finiszował Filip Przymusiński. Jego miejsce na najniższym stopniu podium można uznać za małą niespodziankę, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że zawodnik z Poznania wygrał sześć dotychczasowych edycji.

Najlepszą z pań okazała się Agnieszka Cieślak (KS Biuro Podróży AS). Druga na mecie zameldowała się Agata Pecyna (MLUKS Koło), a trzecia Magdalena Wiśniewska (KS UAM Triathlon Poznań).

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć również ekipy Płockiego Towarzystwa Triathlonu Delta. Najszybszy z nich okazał się Łukasz Kalaszczyński, który zajął ósme miejsce. Sebastian Dymek był szesnasty, a Damian Lewandowski siedemnasty. Jacek Żółtowski, który miał kilkuletnią przerwę w startach, uplasował się na 28. pozycji. Stanisław Dymek zajął 33. miejsce w generalce, plasując się na pudle w swej kategorii wiekowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz