niedziela, 1 kwietnia 2012

Z COS-u do Wisły

Rada Nadzorcza SPR Wisła Płock podjęła w piątek decyzję o utworzeniu nowego stanowiska w strukturach spółki, na którego brak narzekali płoccy kibice. W poniedziałek rano umowę o pracę z płockim klubem na stanowisku dyrektora do spraw sportowych podpisze dobrze znany w Płocku Damian Drobik. Ten były piłkarz ręczny występował w Płocku przez trzy sezony, zdobywając tytuły mistrza i wicemistrza Polski. Grał tez w płockich barwach w Lidze Mistrzów. Ostatnią funkcją jaką pełnił w polskim sporcie Damian Drobik było szefowanie Centralnemu Ośrodkowi Sportu. 


Niewątpliwym atutem byłego piłkarza są doskonałe kontakty na Półwyspie Iberyjskim z czasów kiedy grał w siódemce San Antonio Portland Pampeluna. Być może nominacja Rady Nadzorczej wpłynie na zmianę kierunku transferowego, z którego będą pozyskiwani nowi zawodnicy. Nieoficjalnie "Sportowiec Płocki" dowiedział się, że pierwszym zawodnikiem hiszpańskiej Asobal Ligi, który najprawdopodobniej trafi do Płocka będzie jeden z filarów reprezentacji Polski Mariusz Jurkiewicz. Rozgrywającemu Atletico Madryt nie tylko podoba się pomysł powrotu do kraju, jaki jest realizowany już przez Karola Bieleckiego i Krzysztofa Lijewskiego, którzy od nowego sezonu będą występować w Polsce, ale także bardzo podobała mu się współpraca na boisku z Adamem Wiśniewskim i Kamilem Syprzakiem podczas minionych mistrzostw Europy w Serbii.

Damian Drobik swoją sportową karierę rozpoczął w Nielbie Wągrowiec, z której przeniósł się do Wybrzeża Gdańsk. W jednym z najbardziej zasłużonych dla polskiego szczypiorniaka klubów trzykrotnie sięgał po krajowe mistrzostwo. Z Gdańska trafił do Wisły, do której przeszedł wraz z Marcinem Lijewskim i Damianem Wleklakiem. W Płocku wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju, grał również w Lidze Mistrzów. Kolejnym przystankiem w sportowej karierze popularnego Mewy, jakim to przydomkiem uraczyli go kibice i koledzy z zespołu był San Antonio Portland Pampeluna. Drobik spędził w tym klubie aż pięć lat. Musiał jednak zakończyć sportową karierę ze względu na kontuzję kręgosłupa.

Postanowił, że nie zerwie zupełnie ze sportem, chociaż – w odróżnieniu od Damiana Wleklaka – nie zamierzał zostawać trenerem. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończył studia z zarządzania i marketingu. Po wygraniu konkursu został kierownikiem działu zgrupowań i imprez sportowych w Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Później został kierownikiem warszawskiego Torwaru. Następnie awansował na stanowisko wicedyrektora Centralnego Ośrodka Ssportu, a w styczniu został dyrektorem tej instytucji. Już w marcu został jednak odwołany po personalnym konflikcie ze swoim zastępcą mianowanym przez minister sportu Joannę Muchę.

Zatrudnienie dyrektora sportowego mieści się w programie rozwoju klubu w latach 2012-2016, nad którym w piątek obradowała Rada Nadzorcza SPR. Damian Drobik zapewnił Radę, że jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013 chciałby sprowadzić z Asobal Ligi co najmniej dwóch klasowych zawodników. 

1 komentarz:

  1. W związku z licznymi telefonami do redakcji, wyjaśniamy, że powyższa informacja jest żartem prima aprilisowym, na co wskazuje data jej publikacji.
    Redakcja

    OdpowiedzUsuń