sobota, 7 kwietnia 2012

Pojadą do Turcji. Polska – Finlandia 34:29

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej wywalczyła awans do Mistrzostw Europy, które rozgrywane będą w Turcji od 5 do 15 lipca. Turniej eliminacyjny odbywał się w Legionowie z udziałem reprezentacji Polski, Finlandii i Macedonii. Po wygranej Polaków i Finów z Macedończykami stało się jasne, że o pierwszym miejscu w imprezie i jednocześnie awansie do MME decydować będzie bezpośredni pojedynek między Polską a Finlandią. Spotkanie było bardzo zacięte, ale ostatecznie zakończyło się zwycięstwem biało-czerwonych 34:29. Swój wkład w ten wynik miało trzech zawodników Orlen Wisły: Paweł Paczkowski, Kacper Adamski oraz Adrian Wojkowski. Płocki klub swojego człowieka miał również w sztabie szkoleniowym. Jednym z asystentów trenera Jarosława Cieślikowskiego jest bowiem Michał Skórski, na co dzień pracujący wraz z Bogdanem Janiszewskim jako trener drugiej drużyny Orlen Wisły.

Mecz był niesamowicie wyrównany od pierwszego gwizdka sędziów. Jednak przez pierwsze 20 minut w roli zespołu goniącego wynik występowali goście. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Finów, którzy schodzili na przerwę, prowadząc 17:16.

Po zmianie stron Polacy dość szybko zdołali doprowadzić do remisu. Później zaś rozpoczął się dość długi okres gry bramka za bramkę. Na szczęście końcówka meczu należała do biało-czerwonych, którzy w ostatnich piętnastu minutach gry zdołali wypracować sobie kilkubramkową przewagę. Ostatecznie ekipa prowadzona przez trenera Jarosława Cieślikowskiego mogła cieszyć się z wygranej 34:29, dającej  im pierwsze miejsce w turnieju eliminacyjnym, równoznaczne z awansem do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy, który odbędzie się w Turcji 5-15 lipca 2012 roku.

Bardzo dobrze w spotkaniu z Finami spisał się Paweł Paczkowski. Wprawdzie zdobył zaledwie cztery bramki, ale doskonale współpracował ze świetnie dysponowanym rzutowo Pawłem Niewrzawą (tym razem zdobył dziesięć bramek, podobnie jak Denis Szczęsny). Na placu gry pojawili się również dwaj inny młodzi nafciarze – Adrian Wojkowski i Kacper Adamski. A trenera Jarosława Cieślikowskiego wspierał jako członek sztabu szkoleniowego pracujący na co dzień z drugim zespołem Orlen Wisły Michał Skórski.

Polska – Finlandia 34:29 (16:17)
Polska: Kapela, Małecki – Wojkowski, Daszek 1, Kużdeba 4, Niewrzawa 10, Kondratiuk, Walczak 1, Kornecki, Zagała 1, Gregor 3, Paczkowski 4, Kubała, Szczęsny 10, Rogulski, Adamski.
Finlandia: Christou, Makela – Ronnberg 9, Tahvanainen, Sjomanv 5, Koljonen 2, Witikka 2, Tuominen 5, Usvalahti, Svanback, Sundberg 5, Remy, Hollfast, Hellakoski, Modig, Holm 1.