środa, 18 kwietnia 2012

Pognębieni przez rezerwowego. Kolejarz – Wisła 2:0

Piłkarze Wisły po raz drugi z rzędu musieli przełknąć gorycz porażki w meczu pierwszej ligi. Tym razem podopieczni trenera Libora Pali ulegli w Stróżach tamtejszemu Kolejarzowi. Oba gole dla gospodarzy zdobył Adrian Basta. Zawodnik, który został wprowadzony na boisko dopiero w 58. minucie, potrzebował zaledwie 12 minut, aby przesądzić o losach pojedynku. Na szczęście przegrał również będący w tabeli tuż za Wisłą KS Polkowice. Dolcan Ząbki tymczasem zremisował u siebie z Arką Gdynia.

Czeski szkoleniowiec nafciarzy zdecydował się na bardzo ofensywne ustawienie swojego zespołu. Do ataku posłał Kamila Bilińskiego i Mosarta Alvesa, w pomocy zaś desygnował do gry kolejnych dwóch nominalnych napastników – Łukasza Sekulskiego i Joao Paulo Daniela.

Niestety, chociaż teoretycznie płocczanie dysponowali potężną siłą rażenia, zabrakło zawodnika, który byłby w stanie dokładnie obsługiwać tych, którzy mieli być odpowiedzialni za zdobywanie bramek. Kolejarz tymczasem cierpliwie czekał na swoje okazje, wierząc, że prędzej czy później zdobędzie jakiegoś gola.

Pierwszą okazję miejscowi mieli w 58. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Janusz Wolański. Kiedy pomocnik Kolejarza szykował się do egzekwowania „jedenastki”, na placu gry pojawił się Adrian Basta. I właśnie wejście tego zawodnika okazało się kluczowe dla losów spotkania. Zmiennik Kamila Nitkiewicza po raz pierwszy zmusił do kapitulacji Borisa Peskovicia już dziewięć minut po pojawieniu się na boisku. A kiedy upłynęło kolejnych 180 sekund, ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając tym samym wynik meczu.

Płocczanie z 27 punktami pozostali na 15. miejscu w tabeli. O dwa oczka wyprzedza ich Dolcan Ząbki, który u siebie zremisował z Arką Gdynia 1:1. 24 punkty ma natomiast KS Polkowice, który przegrał u siebie z katowickim GKS 1:2.

Kolejarz Stróże – Wisła Płock 2:0 (0:0)
Bramki: Basta 2  (67. i 70.)
Kolejarz: Sobański – Nitkiewicz (58. Basta), Chrapek, Markowski, Cichy – Gryźlak, Walęciak, Niane, Wolański – Gajtkowski (78. Bocian), Kowalczyk (89. Rupa).
Wisła: Pesković – Nadolski, Radić, Bieńkowski (68. Ricardinho), Jaroń – Sekulski, Daniel (76. Zagurskas), Zembrowski, Petasz – Biliński, Mosart.