środa, 7 marca 2012

Mistrzostwa Polski Juniorów. Młodzi nafciarze w półfinale

W trzecim dniu turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów piłkarze ręczni Orlen Wisły pokonali Kusego Szczecin 32:23. Płocczanie zapewnili sobie w ten sposób awans do półfinału MPJ. W czwartek ich rywalem będzie Szczypiorniak Olsztyn. W drugiej parze półfinałowej KSSPR Końskie zmierzy się z Agrykolą Warszawa. Jeśli w którymś z półfinałów nie dojdzie do sensacji, w meczu o złoty medal Orlen Wisła powinna zagrać Końskimi.

Mecz z Kusym toczył się pod dyktando młodych nafciarzy od pierwszego gwizdka sędziego. Po czterech golach Michała Sikorskiego i celnym rzucie Jakuba Olszewskiego było już 5:0 dla ekipy z Płocka. Po kwadransie gry zrobiło się 10:3 i w tym momencie losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte. Ambitni gospodarze w końcówce pierwszej odsłony usiłowali odrabiać straty, ale nie do końca im się udało. Kiedy zabrzmiała syrena kończąca tę część gry, przewaga ekipy prowadzonej przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela wynosiła pięć oczek.

Po zmianie stron gospodarze turnieju finałowego jeszcze mocniej nacisnęli na obrońców tytułu mistrzowskiego. Dzięki temu na kwadrans przed końcem spotkania zniwelowali swoją stratę do zaledwie trzech oczek. Okazało się jednak, że był to kres ich możliwości. Drugie 15 minut drugiej połowy to już wyraźna dominacja Orlen Wisły i jej stopniowo powiększająca się przewaga, która w pewnym momencie wynosiła dziesięć bramek. Ostatecznie płocczanie ograli Kusego 32:23, pewnie wygrywając swoją grupę. Dzięki temu w półfinale zmierzą się ze Szczypiorniakiem Olsztyn, który w drugiej grupie zajął drugie miejsce.

MKS Kusy Szczecin – Orlen Wisła Płock 23:32 (10:15)
Orlen Wisła: Morawski, Marciniak – Zalewski 1, Góralski, J. Sikorski 1, Płoński 3, Olszewski 5, M. Sikorski 7, Mikołajewski 1, Wojkowski 5, Dądalski, Tokaj 7, Jankowski 1, Lewandowski 1, Żochowski, Kisiel.