piątek, 10 lutego 2012

Poznanianki na zakończenie sezonu


Ekipa AZS AWF Volkswagen Poznań będzie piłkarek ręcznych AZS PWSZ Jutrzenka Płock w ostatniej kolejce fazy zasadniczej sezonu 2011/2012 pierwszej ligi kobiet. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 11 lutego o 15.00. Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego po raz pierwszy będą miały okazję zaprezentować się płockim kibicom w Orlen Arenie. W pierwszym meczu między obydwoma zespołami, rozegranym w Poznaniu 12 listopada 2011 roku Jutrzenka wygrała 23:16. Płocczanki są, oczywiście, zdecydowanymi faworytkami rewanżowego pojedynku.


W Poznaniu dominacja zawodniczek Jutrzenki nie podlegała dyskusji nawet przez moment. Już w pierwszej połowie drużyna prowadzona przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego zdołała sobie wypracować trzybramkową przewagę. Po zmianie stron przewaga płocczanek jeszcze wzrosła. Kiedy zabrzmiała końcowa syrena, na świetlnej tablicy widniał rezultat 23:16 na korzyść Jutrzenki.

Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiej ekipy była Marta Krysiak, która zdobyła sześć bramek. Po cztery razy na listę strzelców wpisywały się Edyta Charzyńska i Sylwia Neitsch. Wśród miejscowych najskuteczniejsza była Agata Wasiak, która zdobyła pięć goli.

Sobotnie spotkanie w Orlen Arenie będzie ostatnim występem AZS PWSZ Jutrzenki w fazie zasadniczej sezonu 2011/2012. Po 13 kolejkach płocczanki zajmują piąte miejsce w pierwszoligowej tabeli. Jeśli wygrają, będą pewne utrzymania tej pozycji. Gdyby jednak straciły chociażby jeden punkt, mogłyby zostać wyprzedzone przez MKS MOS Gniezno. Wielkopolanki musiałyby jednak wygrać u siebie z faworyzowaną ekipą Sambora Tczew.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz