piątek, 20 stycznia 2012

Czas na kolejne emocje


Szwecja, Macedonia i Niemcy to rywale reprezentacji Polski, Serbii i Danii w drugiej fazie mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Po pierwszej rundzie Serbia i Niemcy mają po cztery punkty, Polska dwa, Szwecja i Macedonia po jednym, a Dania zero. Wszystkie mecze drugiej rundy Polacy rozgrywać będą o 16.15. W sobotę 21 stycznia zmierzą się ze Szwecją, dwa dni później z Macedonią, a w środę 25 stycznia z Niemcami. Jeżeli w drugiej fazie ME Polacy zagrają co najmniej tak samo dobrze jak przeciw Danii, mają całkiem realne szanse na awans do półfinału. Kibice z Płocka mają nadzieję na kolejne udane występy Marcina Wicharego (na zdjęciu) oraz pozostałych nafciarzy – Kamila Syprzaka, Adama Wiśniewskiego i Zbigniewa Kwiatkowskiego.


Po meczu z Danią Marcin Wichary stał się bohaterem mediów. I to nie tylko tych na co dzień zajmujących się sportem. „Niesamowity mecz Polaków, koncert Wicharego”, „Wichary zatrzymał Danię”, „Wielki Wichary, wielcy Polacy, Dania zatrzymana” to tylko niektóre tytuły z polskiej prasy świadczące o gigantycznym wkładzie bramkarza Orlen Wisły w zwycięstwo nad Duńczykami. Nie da się jednak ukryć, że tytaniczną pracę wykonał również Adam Wiśniewski, który w drugiej połowie wyłączył z gry Mikkela Hansena, a w dodatku kilkadziesiąt sekund przed końcową syreną wymusił faul w ataku na Hansie Lindbergu

Być może w spotkaniach drugiej fazy ME okazję do „wykazania się” będą mieli również Zbigniew Kwiatkowski i Kamil Syprzak (chociaż obaj mieli już w tym turnieju swoje „pięć minut).
Warto pamiętać, że stawką meczów ze Szwecją, Macedonią i Niemcami jest nie tylko awans do półfinałów mistrzostw Europy, ale również walka o miejsca w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz