wtorek, 20 grudnia 2011

Udane Mikołajki Jutrzenki w Kielcach

Świetnie spisała się najmłodsza drużyna AZS PWSZ Jutrzenka Płock w mikołajkowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt i chłopców rozegranym w Kielcach. W zawodach startowały: MTS Żory, UKS Dwójka Nowy Sącz, Świt Wolica, Kusy Kielce, Żak Kielce, Roxa Lublin oraz Jutrzenka. Płocczanki w całej imprezie nie miały sobie równych.

W pierwszej fazie imprezy uczestniczące w niej ekipy zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym. Płocczanki rozpoczęły od wygranej 15:4 z MTS Żory. Później musiały się trochę namęczyć, aby pokonać 7:4 Dwójkę z Nowego Sącza. W ostatnim meczu grupowym ekipa z Płocka rozgromiła Świt Wolica 32:8.

Jutrzenka zakończyła pierwszą fazę zawodów z kompletem zwycięstw, dzięki czemu w półfinale trafiła na drugą drużynę z drugiej grupy czyli Kusego Kielce. To było jedno z najbardziej dramatycznych spotkań całego turnieju. Miejscowe zawodniczki walczyły dosłownie o każdy milimetr parkietu. Kiedy zabrzmiała syrena oznajmiająca koniec pierwszej połowy, płocczanki prowadziły 9:8.

Zgodnie z wymogami organizatorów w drugiej połowie zespoły musiały stosować obronę strefową 3-3. Okazało się, że w tym elemencie wyszkolenia zdecydowanie lepsze są zawodniczki z Płocka, które po przerwie straciły zaledwie cztery bramki, same zdobywając osiem, dzięki czemu wygrały cały mecz 17:12 i w pełni zasłużenie awansowały do finału.

W meczu decydującym o zwycięstwie w całym turnieju płocczanki trafiły na kolejną ekipę z Kielc. Tym razem na Żaka. Od pierwszego gwizdka trwała mocna, twarda walka o każdą piłkę. Do przerwy było tylko 5:3. Po zmianie stron kielczanki zdołały doprowadzić do remisu. Walka o zdobycie bramki mogącej przesądzić o zwycięstwie była niesamowicie ostra, ale nie dała rezultatu. Sędziowie zarządzili więc rzuty karne. Ich bohaterką okazała się Gabriela Piątkowska, która ani razu nie dała się pokonać z siódmego metra. A po ostatnim rzucie karnym płocczanki wręcz oszalały z radości.

W ekipie Jutrzenki zagrały bramkarki: Gabriela Piątkowska, Wiktoria Borawska i Aleksandra Filkowska oraz zawodniczki z pola: Natalia Marecka (18 bramek), Natalia Malinowska (1), Gabriela Bronicka (1), Gabriela Nowaczyk (7), Natalia Kruszewska (19), Patrycja Kijanowska (2), Magdalena Filipiak (4), Weronika Brzezińska (14), Ruth Jakubowska (12).

Natalia Marecka została wybrana najlepszą zawodniczką Jutrzenki, zaś Weronice Brzezińskiej przypadł w udziale tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.