piątek, 2 grudnia 2011

Płocczanie chcą podbić Ursynów


Aż sześcioro płocczan wystąpi w gali Kings of Sanda, która w niedzielę 4 grudnia odbędzie się w warszawskiej Arenie Ursynów. Centrum Sportów Walki będzie reprezentowała Marta Chojnoska, Rajewski Team wystawi Roberta i Mateusza Rajewskich,  UKS Sanda reprezentować będą Piotr Paśnik i Piotr Rachocki, a stawkę płocczan uzupełni Piotr Woźnicki z UKS Gedeon. Kings Of Sanda to jedna z pierwszych w naszym kraju inicjatyw zawodowej rywalizacji w sportowej wersji wushu, cieszącej się ogromną popularnością na świecie i coraz większym uznaniem również w Polsce.
Impreza zapowiada się niezwykle interesująco. Oprócz jedenastu walk, które powinny stać na bardzo wysokim poziomie, kibice zobaczą również pokazy tradycyjnego wushu oraz Taniec Smoków. Wśród gości honorowych znajdzie się ambasador Chin w Polsce.

W jednej z najciekawszych walk podczas niedzielnej gali w Arenie Ursynów Piotr Woźnicki z płockiego Gedeona spotka się z Łukaszem Szulcem. Piotr Woźnicki, zanim zajął się formułami kickbokserskimi, walczył głównie w sandzie. Łukasz Szulc lepiej czuje się w K-1 Rules. Lista sukcesów obu zawodników jest bardzo długa. Nie ma się więc co dziwić, że w opinii fachowców walka Woźnicki – Szulc powinna być jednym z ważniejszych wydarzeń gali w warszawskiej Arenie Ursynów. Walka odbędzie się w kategorii do 75 kilogramów.

Bardzo interesująco zapowiada się również jedyny kobiecy pojedynek (kat. -56 kg.), w którym Paulina Suska z Radomskiego Klubu Taekwondo będzie rywalką Marty Chojnoskiej, najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki stylu sanda, która na co dzień walczy w barwach Centrum Sportów Walki w Płocku. Radomianka to mistrzyni taekwondo w wersji ITF. Jako jedna z niewielu kobiet w naszym kraju walczy też w MMA. Marta Chojnoska walczyła nie tylko w sandzie, ale również w muay thai i K-1 Rules. Teoretycznie faworytką tego pojedynku będzie zawodniczka z Płocka.

Pozostali płoccy zawodnicy walczyć będą w kategorii wagowej do 70 kilogramów. Piotr Paśnik zmierzy się z Białorusinem Artiomem Wosbojnikowem, Piotr Rachocki walczyć będzie z Marcinem Bąkiem, Mateusz Rajewski skrzyżuje rękawice z Michałem Polakiem, a Robert Rajewski spróbuje wykazać swoją wyższość nad Leszkiem Kulikiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz