piątek, 30 grudnia 2011

Ograli miejskich urzędników

Ekipa UKS MDK prowadzona przez trenera Zbigniewa Tomaszewskiego, pokonała 8:3 drużynę Urzędu Miasta Płocka w meczu inaugurującym działalność pierwszego płockiego orlika, który mieści się przy ulicy Kilińskiego (w pobliżu Rogatek Warszawskich). Wprawdzie do przerwy to ekipa Ratusza prowadziła 3:0, ale po zmianie stron młodzi futboliści występujący na co dzień w rozgrywkach rocznika 1999 wzięli się ostro do roboty, Piłkarze obu zespołów (na pamiątkowym zdjęciu w bramce) walczyli z pełnym zaangażowaniem, chociaż aura tym razem nie była zbyt łaskawa. Wprawdzie obyło się bez śniegu i mrozu, ale z nieba siąpił drobny deszcz, który utrudniał grę.

W pierwszej połowie skuteczniejsza okazała się ekipa złożona z miejskich urzędników. Młodzi futboliści UKS MDK atakowali z wielkim zaangażowaniem, ale brakowało im szczęścia w wykańczaniu sytuacji. Tymczasem pierwszy kontratak UMP przyniósł bramkę zdobytą przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Po drugiej kontrze było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się prezydent. Wynik pierwszej połowy na 3:0 ustalił sekretarz miasta Marcin Uchwał.

W drugiej połowie ekipa UKS MDK została wzmocniona przez Rafała Szczytniewskiego, byłego zawodnika Petrochemii Płock, który w pierwszej połowie pełnił obowiązki arbitra. Niemal natychmiast po rozpoczęciu gry młodzi futboliści zdołali zdobyć pierwszego gola. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof „Hondzia” Hondzyński. Ten sam zawodnik kilkadziesiąt sekund później zdobył bramkę kontaktową. Do remisu doprowadził Łukasz „Rychu” Mielczarek, a po bramce Rafała Szczytniewskiego prowadzenie objęła ekipa UKS MDK. Później na listę strzelców po raz trzeci wpisał się Andrzej Nowakowski i było już 5:3 dla MDK-u, ponieważ prezydent strzelił bramkę samobójczą. Szósty gol dla MDK-u padł po strzale Kacpra „Maciejki” Maciejewskiego, siódmego zdobył Rafał Szczytniewski, a wynik spotkania na 8:3 ustalił Karol Wiśniewski.

Jeśli pogoda nie spłata przykrej niespodzianki, już niebawem orlik powinien być dostępny dla wszystkich chętnych.