poniedziałek, 21 listopada 2011

Zwycięska seria przerwana. Sparta – Jutrzenka 33:19

Po czterech kolejnych zwycięstwach tym razem piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka musiały przełknąć gorycz porażki. Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego przegrały w Obornikach Wielkopolskich z tamtejszą Spartą 19:33. Płocczanki spadły na czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. Wyprzedzająca je ekipa Sparty ma tyle samo punktów, ale wygrała oba bezpośrednie mecze i na dodatek może pochwalić się znacznie lepszym bilansem bramkowym.

Sparta Oborniki była rywalem Jutrzenki w jej pierwszoligowym debiucie. Rozegrane w hali Chemika spotkanie miało niesamowity przebieg. Zawodniczki z Wielkopolski wygrały pierwszą połowę 10:4, a kiedy ich przewaga wzrosła do dziewięciu bramek, wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte. Tymczasem płocczanki zerwały się do heroicznego boju o każdą piłkę i były bliskie odwrócenia biegu wydarzeń. Niestety, zabrakło im trochę czasu, aby doprowadzić przynajmniej do remisu. Debiutująca na tym szczeblu rozgrywek płocka ekipa na pewno jednak nie musiała wstydzić się porażki różnicą trzech bramek z dużo bardziej doświadczonymi przeciwniczkami.

Niestety, rewanż w Obornikach Wielkopolskich, otwierający drugą rundę pierwszej ligi, okazał się czystą formalnością. Miejscowe zdecydowanie dominowały na placu gry i już na przerwę schodziły z ośmiobramkową zaliczką. Po zmianie stron oborniczanki jeszcze powiększyły przewagę wygrywając ostatecznie różnicą czternastu bramek. Nie pomogła doskonała dyspozycja rzutowa Edyty Charzyńskiej, która ośmiokrotnie wpisywała się na listę strzelców. Najskuteczniejszą z miejscowych była Adriana Celka, która również zdobyła osiem goli.

Sparta Oborniki Wlkp – AZS PWSZ Jutrzenka Płock 33:19 (18:10)
Sparta: Wozińska, Kowalewska, Walkowska 3, Filoda 5, Niedzielska 1, Borkowska 4, Cieśla 6, Kacprzak 4, Gładecka 2, Celka 8.

Jutrzenka: Pietrzak, Sirojć – Różańska, Jasińska, Kotarska, Charzyńska 8, Neitsch , Klucznik, Janiszewska, Laskowska, Zaremba 1, Jankowska 3, Krysiak 5, Rędzińska 2.