piątek, 18 listopada 2011

Złoto, srebro, brąz...

Tym razem Bydgoszcz okazała się szczęśliwa dla płockich i bielskich miłośników brydża sportowego. Regularnie od 2006 roku rozgrywany jest tam ogólnopolski turniej dla brydżystów internautów "POLOPEN". Historia zlotów karciarzy, którzy lubią grać klikając myszką sięga 2001 roku. Polopen z roku na rok zyskał sobie coraz większą rangę. W tym roku w Bydgoskim zlocie uczestniczyło 130 osób, wśród nich znaleźli się reprezentanci powiatu płockiego i Płocka, którzy mocno zaznaczyli swój udział.

Złoty medal w turnieju na tzw. impy (International Match Points) zdobyła płocko-bielska para Kazimierz Falkowski (prezes OZBS Płock) i Piotr Sobczak (obaj GOK Cards' Bielsk). W turnieju teamów - zawodach drużyn, składający się z bielskich i płockich brydżystów zespół A PIK zajął trzecie miejsce. Brązowe medale przywieźli do domu Falkowski i Sobczak oraz druga para występująca w teamie, również na co dzień reprezentująca barwy GOK Cards' Bielsk - Iwona Zielińska/Aleksander Marciniak.

Jeszcze lepszym osiągnięciem w bydgoskim turnieju teamów może pochwalić się mieszkająca pod Bielskiem Danuta Krupnik (na zdjęciu). Jej zespół Złota Nutka zdobył srebrny medal zawodów, wyprzedzając płocko-bielski zespół o 6 punktów.

W turnieju indywidualnym najwyższe miejsce z płockich i bielskich brydżystów - internautów zajął Kazimierz Falkowski plasując się na 16. pozycji wśród 98 uczestników.