środa, 30 listopada 2011

Ostre strzelanie

Aż 36 bramek zdobyli piłkarze ręczni rezerw Wisły w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. Niestety, podopiecznym trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego nie wystarczyło to nawet do remisu. Jeszcze bardziej skuteczni okazali się bowiem miejscowi zawodnicy, którzy płockich bramkarzy pokonali 46 razy. Mimo porażki młodzi płocczanie zaprezentowali się w Szczecinie z bardzo dobrej strony, a tamtejsi kibice szczególnie w pierwszej połowie z niedowierzaniem kręcili głowami, patrząc jak dobrze radzi sobie ekipa gości.

Zaczęło się od dwóch bramek dla Orlen Wisły II zdobytych przez Kacpra Adamskiego. Gospodarze wyrównali jednak dość szybko, a później – dzięki Pawłowi Białemu – wyszli na prowadzenie. Pierwszy kwadrans meczu upłynął na grze bramka za bramkę. W roli zespołu goniącego wynik występowali płocczanie, którzy kilka razy zaskoczyli miejscowych błyskawicznym wznowieniem gry po stracie bramki.

Przełamanie nastąpiło w 18. minucie, gdy szczecinianie po bramce Filipa Kliszczyka prowadzili 13:12. Pięć kolejnych goli padło łupem Orlen Wisły II, która dzięki temu wyszła na czterobramkowe prowadzenie. Wydawało się, że płocczanie dość wysoko wygrają pierwszą część spotkania, ale końcówka należała do miejscowych, którzy zdołali zredukować straty do zaledwie jednego oczka.

Początek drugiej połowy sugerował, że aż do ostatnich chwil walka będzie niezwykle wyrównana. Tymczasem po kilku minutach przewagę zaczęli budować miejscowi. Kiedy na ławkę kar powędrowali Kacper Adamski, a zaraz po nim Miłosz Rupp, ekipa Pogoni wykorzystała to z całą bezwzględnością, odskakując na kilka oczek. Płocczanie starali się wprawdzie nadrobić stracony dystans, ale rywale nie pozwalali im na wiele. A końcówka meczu wyraźnie już należała do miejscowych, którzy ostatecznie wygrali różnicą dziesięciu bramek. Rozmiary porażki podopiecznych trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego tym razem zdecydowanie nie oddają tego, co przez większą część spotkania działo się na placu gry.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła II Płock 46:36 (22:23)
Pogoń: Ligarzewski, Matkowski, Skowron - Walczak 2, Biały 4, Rojek 1, Marcinkian 4, Wolski, Wardziński 12, Guzek, Krupa 8, Suszka, Kokoszka 7, Smuniewski 1, Ringwelski, Kliszczyk 7.

Orlen Wisła II: Dużyński, Fiodor - Adamski 8 (1), Bożek, Obiała 6, Kozłowski 5, Rupp, Nidzgorski 5, Sarnacki 7, Kwiatkowski 1, Wojkowski 2, Płoński, Sikorki 1, Okędowicz 1.