wtorek, 4 października 2011

Równy krok liderów

W rozgrywkach prowadzonych przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej drużyny zajmujące trzy pierwsze miejsca w okręgówce i A-klasie solidarnie wygrały swoje mecze. Najbardziej efektownie wypadła Unia Czermno. Lider A-klasy pokonał u siebie aż 8:3 Spójnię z Małej Wsi. Coraz słabiej spisuje się Zorza Szczawin, która sezon rozpoczęła od bardzo efektownej wygranej na własnym boisku, a w ósmej kolejce przegrała na wyjeździe z Orkanem Lelice.

Gostyniński Mazur grał na wyjeździe z Wisłą Sobowo. Do przerwy gospodarze mieli powody do zadowolenia, bo wprawdzie nie zdobyli żadnego gola, ale też żadnego nie stracili. Po zmianie stron było już jednak znacznie gorzej dla miejscowych. Przede wszystkim dlatego, że trener Waldemar Figurski desygnował do gry Bartosza Komorowskiego. Młody napastnik, który w pierwszej połowie siedział na ławce rezerwowych, dość szybko skompletował hat-tricka. Czwartego gola dołożył niezawodny Grzegorz Kopaczewski i lider dopisał do swego dorobku w pełni zasłużone trzy punkty.

Bzura Chodaków podejmowała na własnym boisku ekipę Huraganu Bodzanów i bez większych kłopotów wygrała 3:0. Dzięki temu zachowała pozycję wicelidera, wyprzedzając lepszym stosunkiem bramek Wisłę Duninów. Duninowianie tymczasem prowadzili w wyjazdowym meczu ze Zrywem Bielsk 1:0. Mecz został jednak przerwany w 70. minucie. Na jego oficjalną weryfikację trzeba będzie zapewne trochę poczekać.

Unia Czermno pozostała jedynym zespołem w rozgrywkach prowadzonych przez POZPN, który ma na koncie w tym sezonie komplet zwycięstw. Tym razem lider A-klasy w meczu ze Spójnią Mała Wieś, rozgrywanym na swoim boisku, stracił wprawdzie trzy gole, ale zdobył aż osiem. Stegny Wyszogród pokonały wyraźnie u siebie Relax Miszewo Murowane, a Polonia Radzanowo również bez większych problemów wygrała z Victorią Cekanowo.

Klasa okręgowa

10. kolejka: Pogoń Słupia - Wicher Cieszewo 3:1, Wisła Sobowo - Mazur Gostynin 0:4, Zryw Bielsk - Wisła Duninów 0:1, ULKS Ciółkowo - Skrwa Łukomie 1:4, Bzura Chodaków - Huragan Bodzanów 3:0, Skra Drobin - Orzeł Goleszyn 3:2, Kormoran Łąck - Stoczniowiec Płock 2:6, Unia Iłów - Świt Staroźreby 0 : 0.
Tabela: 1. Mazur 28, 2. Bzura 24, 3. Wisła D. 24

A-Klasa
7. kolejka:
Orkan Lelice - Zorza Szczawin Kościelny 2:0, Kasztelan Białe Błoto - Czarni Rempin 4:2, Unia Czermno - Spójnia Mała Wieś 8:3, Sparta Mochowo - Lwówianka Lwówek 4:3, Stegny Wyszogród - Relax Miszewo Murowane 3:0, Polonia Radzanowo - Victoria Cekanowo 3:1,
Pauzował Start Proboszczewice.
Tabela: 1. Unia 21, 2. Stegny 13, 3. Polonia 12

B-klasa
8. kolejka:
Iskra Kozłowo - Peklimar Umienino 6:1, Błyskawica Lucień - Mazowia Słubice 1:1, Bobry Cierszewo - Olimpia Gozdowo 2:3
Pauzowały: Iskra Kozłowo, Peklimar Umienino
Tabela: 1. Iskra 15, 2. Mazowia 10, 3. Olimpia 10