poniedziałek, 31 października 2011

Czwartoligowa kolejka marzeń

Wszystkie drużyny z powiatu płockiego, które biorą udział w rozgrywkach grupy północnej mazowieckiej czwartej ligi, tym razem swoje mecze rozgrywały na wyjazdach. I wszystkie mogły cieszyć się ze zdobycia trzech punktów. Najwięcej powodów do zadowolenia mają na pewno zawodnicy Amatora Maszewo, dla których była to czwarta wygrana z rzędu. Dzięki temu ekipa prowadzona przez trenera Andrzeja Kicińskiego po raz pierwszy po awansie do czwartej ligi znalazła się ponad strefą spadkową.

Gąbińscy Błękitni tym razem grali w Ciechanowie z tamtejszym MKS-em. Podopieczni trenera Marka Ledziona objęli prowadzenie już w 17. minucie, a zdobywcą pierwszego gola był Radosław Wiśniewski. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmiany. Po przerwie jednak na kolejne trafienie w wykonaniu gości trzeba było czekać niecałe dziesięć minut. Tym razem skutecznym wykończeniem akcji swojego zespołu popisał się Dominik Dutkiewicz i jak się okazało ustalił w ten sposób wynik spotkania. Błękitni odnieśli już szóste wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2011/2012 (na siedem rozegranych meczów). Kibice z Gąbina wciąż jednak nie mogą doczekać się na wygraną na własnym boisku.

W Sierpcu miejscowy Kasztelan w konfrontacji z Młodą Wisłą strzelił trzy bramki, ale nie wystarczyło mu to do zdobycia chociażby jednego punktu. Dorobek podopiecznych trenera Zbigniewa Mierzyńskiego był bowiem dwa razy bardziej okazały. Ostre strzelanie już w dziesiątej minucie meczu rozpoczął Kamil Biliński. Niespełna 200 sekund później na listę strzelców wpisał się Daniel Mitura. Na trzeciego gola, ponownie autorstwa Kamila Bilińskiego, trzeba było poczekać kwadrans. Daniel Mitura nie zamierzał być gorszy od bardziej znanego kolegi z zespołu i w 34. minucie również strzelił swego drugiego gola w tym meczu. Dopiero w 40. minucie z pierwszej swej bramki cieszyć się mogli miejscowi. Marcin Kwiatkowski był bezradny po strzale Tomasza Sudomira. Zanim sędzia zakończył pierwszą połowę, na listę strzelców wpisał się jeszcze Jakub Kustra.

Nieco uśpieni wysokim prowadzeniem nafciarze po przerwie dwukrotnie nie upilnowali Michała Dzięgielewskiego. Wynik meczu ustalił Kamil Biliński, który w doliczonym czasie gry skompletował hat-tricka. Warto podkreślić, że na trybunach panowała doskonała atmosfera, co było zasługą żyjących od wielu lat w przyjaźni kibiców obu zespołów.

W Pułtusku pierwsza połowa meczu miejscowej Nadnarwianki z Amatorem Maszewo zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwszy gol padł dopiego w 62. minucie, kiedy Arkadiusz Raczkowski precyzyjnie strzelił z rzutu karnego. Maszewianie z prowadzenia cieszyli się jedynie minutę. Błyskawiczne wyrównanie było zasługą Jakuba Polniaka, który wykończył akcję swego zespołu rozpoczętą tuż po wznowieniu gry od środka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Amator zaatakował skutecznie, a wynik ustalił Arkadiusz Raczkowski. To czwarte z rzędu zwycięstwo maszewian, którzy coraz realniej mogą marzyć o zimowaniu poza strefą spadkową.

Wyniki 14. kolejki:
MKS Ciechanów - Błękitni Gąbin 0:2 (0:1)
Bramki: Wiśniewski (17.) i Dutkiewicz (54.)

Błękitni: Kłosiński - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki - Różycki (90. Ziarkowski), Kiełbasa, Dębicki, Skierkowski, Dutkiewicz (85. Widzyński) - Wiśniewski (88. Knapik)

Kasztelan Sierpc – Wisła II Płock 3:6 (1:5)
Bramki: Sudomir (40.) i Dzięgielewski 2 (56. i 65.) dla Kasztelana oraz Biliński 3 (10., 25. i 90+3.), Mitura 2 (13. i 34) i Kustra (45.) dla Wisły II

Kasztelan: Ambrochowicz - Budnicki, Mysior, Nowakowski, Winnicki, Stefański, Sudomir, Dzięgielewski (77. Ledwoń), Lemanowicz, Pesta, Serocki (38. Gaul).
Wisła II: Kwiatkowski - Śnieć (73. Garczewski), Sielewski, Kursa, Rogoziński, Drężewski, Góralski, Adamczyk, Mitura, Biliński, Kustra.

Nadnarwianka Pułtusk - Amator Maszewo 1:2 (0:0)
Bramki: Polniak (63.) dla Nadnarwianki oraz Raczkowski 2 (62. - karny i 90.) dla Amatora

Pozostałe rezultaty: MKS Przasnysz - Marcovia 2000 Marki 2:2 (0:0), Wkra Żuromin - Mławianka Mława 0:2 (0:1), Huragan Wołomin - Tęcza 34 Płońsk 4:1 (1:1), Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Bug Wyszków 0:0, GKP Targówek - KS Łomianki 1:0 (1:0). Pauzowała: Korona Szydłowo
Tabela: 1. Targówek 34, 2. Łomianki 27, 3. Bug 26, 5. Wisła II 25, 8. Błękitni 21, 13. Amator 13