czwartek, 8 września 2011

Niezły występ judoków

UKS Judo Sensei Płock, AZS PWSZ Jutrzenka Płock oraz UKS Eljot Płock mogą pochwalić się sukcesami swoich reprezentantów w otwartym pucharze Polski juniorek i juniorów w judo, który odbył się w Sochaczewie. Do rywalizacji przystąpiło aż 349 zawodniczek i zawodników z klubów całej Polski oraz z Rosji i z Ukrainy.

Najlepiej wśród płocczan spisała się Dorota Smorzewska. Zawodniczka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Judo Sensei wystartowała w kategorii 57 kilogramów, w której rywalizowało 30 zawodniczek.

Dzięki wysokiej pozycji na listach rankingowych PZJudo Dorota w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej rundzie rozprawiła się z Agnieszką Witasik reprezentującą KKS Hejnał Kęty. Kolejną przeciwniczką płocczanki była Żaneta Rerutko z warszawskiego UKJ 225. I tym razem górą okazała się Smorzewska. Podobnie było też w półfinałowym pojedynku z Martyną Dobrowolską z UKJ AON Warszawa. Sposób na zawodniczkę z Płocka znalazła dopiero jej finałowa rywalka Anna Borowska z Polonii Rybnik. Tym samym Dorota Smorzewska zajęła w niezwykle mocnej stawce bardzo dobrą drugą pozycję.

Do rywalizacji juniorów w kategorii 90 kilogramów zgłosiło się 23 zawodników. Wśród nich był Patryk Ciechomski z AZS PWSZ Jutrzenka Płock. Podobnie jak Smorzewska, Patryk również w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej wygrał z Damianem Lesiakiem (MMKS Wojownik Skieniewice), a w trzeciej z Jarosławem Kowalskim (MOSiR Bochnia). Startujący w barwach warszawskiej Gwardii Mikołaj Trześniewski okazał się zaporą nie do przejścia dla Patryka. Nie tylko zresztą dla niego. Po półfinałowej wygranej z płocczaninem zawodnik ze stolicy wygrał również walkę decydującą o złocie. Ciechomski tymczasem pojedynek o brązowy medal stoczył z Paweł Adamusem, który do strefy medalowej przebił się przez repasaże. Lepszy w tym boju okazał się Patryk, który dzięki temu mógł cieszyć się z trzeciej lokaty.

Mniej zadowolona była zapewne Martyna Maślanka z Eljota. Zajęła wprawdzie czwarte miejsce, ale była to ostatnia pozycja w najsłabiej obsadzonej kategorii 44 kg. Płocczanka przegrała kolejno z Aleksandrą Kokoszką (UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki), Agatą Roszkowską (UKS Narew Łapy) oraz Katarzyną Wiszniewską (UKS 6 Piła).

Reprezentująca UKS Judo Sensei Monika Dziembowska rywalizowała w kategorii +78 kilogramów, do której zgłosiło się siedem zawodniczek. Rywalizacja została podzielona na dwa etapy – najpierw walki w grupach, a potem pojedynki półfinałowe i finał. Płocczanka w swej grupie zaczęła od porażki z Paulą Kułagą (TDK Trzcianka), później uległa Monice Bank (Gwardia Opole), a w ostatnim pojedynku pokonała Irenę Woś (UKS Judo Ahinsa Tarnowskie Góry). Monika zajęła w swej grupie trzecie miejsce i została sklasyfikowana na piątej pozycji ex equo z Natalią Pilarczyk (UKS Kodokan Toruń).