piątek, 9 września 2011

Derby Mazowsza pełne podtekstówW drugiej kolejce PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock zmierzy się w Ciechanowie z tamtejszym Jurandem. Klub, który działa od 1957 roku, po raz pierwszy doczekał się występów swoich piłkarzy ręcznych w najwyższej klasy rozgrywkowej szczypiornistów. W drużynie z Ciechanowa występuje pięciu wychowanków Wisły. Z płockim klubem związani byli również dwaj trenerzy Juranda Paweł Noch oraz jego asystent Andrzej Marszałek. W pierwszej kolejce nowego sezonu Jurand pokonał u siebie Nielbę Wągrowiec 19:26, a najskuteczniejszym graczem tego spotkania był wychowanek Wisły Tomasz Malesa. Mecz Jurand – Wisła zostanie rozegrany w niedzielę 12 września o 20.00.Po kilku latach przerwy znowu kibice będą mogli emocjonować się derbami Mazowsza w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dawniej Wisła walczyła z Warszawianką (górą w tej zazwyczaj byli nafciarze). Tym razem przeciwnikiem zespołu z Płocka będzie drużyna z Ciechanowa. Dodatkowym smaczkiem tej konfrontacji będzie fakt, że w Jurandzie występuje pięciu zawodników, którzy są wychowankami Wisły. Damian Piórkowski i Tomasz Malesa są rozgrywającymi. Również w drugiej linii sztab trenerski widzi miejsce dla Tomasza Klingera, który w Płocku występował jako lewoskrzydłowy. Na skrzydle występuje Adrian Piórkowski, na kole Piotr Pakulski


– Dla nich będzie to specjalnie ważne spotkanie. Zawodnicy, którzy swego czasu nie potrafili na stałe wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie Wisły, zechcą zapewne udowodnić, że władze płockiego klubu popełniły błąd, pozbywając się ich – przewiduje Michał Kubisztal. – My jednak jesteśmy mistrzem Polski i nie możemy bać się spotkania z beniaminkiem. Co nie oznacza, że możemy go zlekceważyć. Musimy wyjść na parkiet i zagrać przez pełne 60 minut tak, jak w pierwszych dziesięciu minutach meczu z Warmią. Jeśli będziemy w stanie osiągnąć taki poziom grania, wówczas wszyscy w Polsce będą nas szanować.

Pierwszym trenerem zespołu z Ciechanowa jest niespełna 32-letni Paweł Noch. Najmłodszy trener PGNiG Superligi jest wychowankiem Wisły, mającym na swoim koncie również występy w Śląsku Wrocław. Asystentem Nocha jest jedna z ikon płockiej Wisły Andrzej Marszałek, który całą swoją karierę zawodniczą związał z nafciarzami.

W pierwszej kolejce nowego sezonu PGNiG Superligi Orlen Wisła pokonała u siebie Warmię Olsztyn 32:26. Jurand zaś spotkał się z Nielbą Wągrowiec, w której również występuje czterech byłych zawodników Wisły. Beniaminek wygrał 29:26. Aż osiem bramek dla zwycięzców zdobył Tomasz Malesa, cztery Adrian Piórkowski, trzy jego brat Damian, dwie Piotr Pakulski, a jedną Tomasz Klinger. W Nielbie najskuteczniejszy był pochodzący z Płocka Bartosz Świerad (sześc bramek).

1 komentarz: