wtorek, 30 sierpnia 2011

Olimpijczycy w ratuszu

Młodzi płoccy sportowcy, którzy reprezentowali Płock w tegorocznej edycji Międzynarodowych Igrzyskach Dzieci w szkockim Lanarkshire, spotkali się w siedzibie władz miasta z Andrzejem Nowakowskim. Prezydent pogratulował zawodniczkom i zawodnikom ich doskonałych osiągnięć: trzech srebrnych medali oraz sześciu miejsc w pierwszej dwunastce. – Wasze osiągnięcia są wspaniałe, ale ważny jest już sam udział. Bardzo dziękuję, że godnie reprezentowaliście nasze miasto – mówił podczas spotkania prezydent Andrzej Nowakowski. – Bardzo się cieszę, że możemy się spotkać, byście mogli powiedzieć mi o waszych wrażeniach.

Płoccy sportowcy opowiadali o swoich przeżyciach i doświadczeniach w Szkocji. Kiedy młodym ludziom brakowało słów, wyręczali ich trenerzy. – Wygraliśmy ze Szkocją, Kanadą i Słowenią – mówił dumny ze swoich podopiecznych trener siatkarek, które zdobyły srebrne medale.

Srebrna medalistka skoku wzwyż Kinga Nisztor podkreślała z radością, że gdy przeleci się nad poprzeczką, a ta utrzyma się na stojaku, wtedy skoczek czuje się fantastycznie.

Wszyscy sportowcy, którzy reprezentowali Płock w Lanarkshire, otrzymali upominki. Najlepsi zawodnicy oraz ich trenerzy dostali również listy gratulacyjne. – Życzę, abyście dbali o swoje talenty sportowe, ale przede wszystkim byście rozwijali się jako młodzi ludzie – mówił prezydent.

W Szkocji wystartowało około 1250 zawodniczek i zawodników z 78 miast z 34 krajów. Wręczonych zostało 149 kompletów medali. Srebrne krążki dla Płocka wywalczyli: Kinga Nisztor w skoku wzwyż, Karolina Ciesielska w biegu na 100 metrów oraz reprezentacja siatkarek. Blisko podium był również Bartłomiej Koper, który w pływaniu był piąty na 100 i szósty na 50 metrów stylem klasycznym.

Redakcja "Sportowca Płockiego" na bieżąco relacjonowała wydarzenia w Lanarkshire na portalu www.sportowiecplocki.pl. Relacje można znaleźć w archiwum informacji w pasku po lewej stronie.