środa, 10 sierpnia 2011

Mokry już strzela dla Powenu


Kamil Mokrzki, który od kilku dni testowany jest w ekipie Powenu Zabrze, zagrał w dwóch testowych pojedynkach tego zespołu ze Stalą Mielec. W pierwszym lepsza okazała się rewelacja ubiegłego sezonu PGNiG Superligi, w drugim zaś nieznacznie wygrała drużyna z Zabrza. W obu spotkaniach popularny Mokry należał do wyróżniających się zawodników śląskiego zespołu. W ekipie Powenu wystąpił również pozyskany z Vive Targów Kielce Witalij Nat, który przygodę z polskim handballem zaczął w Wiśle Płock. Trenerem zabrzańskiej drużyny jest doskonale znany w Płocku Bogdan Zajączkowski.


W pierwszym spotkaniu ekipa mieleckiej Stali od początku narzuciła swoje warunki gry. Do przerwy mielczanie prowadzili czterema bramkami, a po zmianie stron zdołali jeszcze nieznacznie powiększyć przewagę. Kamil Mokrzki, który był jednym z najlepszych zawodników Powenu, sam zdobył sześć bramek, a do tego dołożył jeszcze kilka asyst. Witalij Nat w pierwszym meczu tylko raz wpisał się na listę strzelców. Stal wygrała to spotkanie 36:30.

W drugim pojedynku, wygranym przez Powen 32:31 Kamil Mokrzki musiał zadowolić się tylko czterema celnymi rzutami. Nat trafił zaś dwa razy. Ukraiński lewoskrzydłowy podpisał już kontrakt z zabrzanami, natomiast przyszłość „Mokrego” w Powenie wciąż nie jest do końca pewna. Z nieoficjalnych informacji , jakie zdobył "Sportowiec Płocki" wynika, że w grę może wchodzić roczne wypożyczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz