sobota, 13 sierpnia 2011

Dostali drugą szansę

Formalnie zdegradowane z II ligi po sezonie zasadniczym płockie męskie zespoły tenisa stołowego - Nadwiślanin Wod-Przem i Victoria dostały swoją drugą szansę utrzymania się w lidze. W związku z decyzją Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego o powiększeniu w sezonie 2011/2012 grona drugoligowców do 16 drużyn, zostaną rozegrane baraże. Turniej trafił do Wyszogrodu, gdzie przez dwa dni (3-4 września) o cztery miejsca w II lidze walczyć będzie 8 zespołów, w tym dwa płockie.  W rundzie rewanżowej sezonu 2010/11 oba płockie zespoły grały w tzw. grupie spadkowej II ligi. W związku z rozstrzygnięciami w wyższych ligach okazało się, że z 6 drużyn z tej grupy w II lidze utrzymają się tylko dwa. Na koniec rozgrywek III miejsce w grupie (najwyższe ze spadkowiczów) zajął Nadwiślanin Wod - Przem walcząc o pozostanie w gronie drugoligowców do ostatniej kolejki. Z kolei Victoria zajęła drugie miejsce od końca.

- Walkę o powiększenie ligi zaczęliśmy Z Tomaszem Grybowskim prezesem GKTS Wiązowan już w marcu i kwietniu, gdy możliwy był jeszcze scenariusz, że spadnie nawet pięć zespołów - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" Janusz Rozner, trener i prezes Victorii. - Inicjatywę poparli swoimi podpisami przedstawiciele wszystkich klubów występujących w II lidze, ale nie było łatwo wszystkich przekonać. Nie może być jednak tak, że aż cztery zespoły spadają z ligi, która liczy sobie zaledwie dwanaście ekip. Gdyby było szesnaście drużyn, to tak, mogą spadać cztery, ale nigdzie na świecie tak nie ma, by jedna trzecia danej klasy rozgrywkowej spadała do niższej ligi. 

Decyzję o powiększeniu ligi MOZTS, w porozumieniu z Warmińsko - Mazurskim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego, podjął pod koniec czerwca  Ustalono, że w turnieju barażowym o cztery miejsca w II lidze walczyć będzie czterech spadkowiczów oraz po dwa zespoły III ligi z województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. 

Ostatecznie w turnieju barażowym, zgodnie z opublikowaną w piątek decyzją MOZTS, zagrają: MLUKS Nadwiślanin Wod-Przem Płock,  KS Ożarowianka Ożarów, UKS Victoria Płock, GKTS Wiązowna, UKS Return Piaseczno, GUKS Liberpol Orzeł Siedlin, LKS Mlexer Elbląg i UKS Ogólniak Nidzica. 

Tenisowe teamy będą walczyć w dwóch grupach po cztery zespoły rozgrywając mecze każdy z każdym. Awans uzyskają zespoły, które zajmą pierwsze dwa miejsca w swoich grupach.


- Trudno ocenić nasze szanse na awans, nie znamy poziomu drużyn z Warmii i Mazur - mówi Janusz Rozner z Victorii. - Przed sezonem dokonaliśmy jednak kilku wzmocnień.

W szerokim składzie Victorii znaleźli się zawodnicy, którzy grali w poprzednim sezonie - Michał Gieraga, Adam Buła, Amadeusz Domański, Marcin Rozner i Mateusz Porębski oraz tenisiści, którzy dołączyli do płockiego klubu w przerwie rozgrywek - Kamil Łażewski i Andrzej Wawrzyniak z UKS Bednary (woj. łódzkie) oraz Robert Wojnarski z Nadwiślanina Płock.

Tymczasem Nadwiślanin Wod-Przem będzie bazował na zawodnikach, którzy w pierwszym zespole tego klubu występują od lat: Krzysztofie Niedzielaku, Macieju Jasińskim, Sebastianie Kopackim i Piotrze Lichockim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz