środa, 20 lipca 2011

Olimpiadę zacząć czas


Od kilku miesięcy trwają zmagania młodych sportowców XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ceremonia oficjalnego otwarcia Olimpiady w sportach letnich odbędzie się w czwartek o 18.00 w płockim amfiteatrze. W uroczystości udział wezmą oficjele, organizatorzy, sędziowie, trenerzy, wolontariusze oraz zawodnicy ze wszystkich 16 województw. W piątek na stadionie miejskim w Płocku zaczną się zmagania juniorów młodszych w finale OOM królowej sportów - lekkiej atletyce. Finały OOM mają rangę mistrzostw Polski.


Ceremonię otwarcia poprowadzi pochodzący z Płocka znany prezenter Telewizji Polskiej Radek Brzózka. Gwiazdami ceremonii otwarcia będą piłkarski freestyler Mateusz Golonka oraz będąca obecnie u szczytu sławy formacja Enej. Aby liczyć na miejsce w amfiteatrze, należy zaopatrzyć się w bezpłatną wejściówkę, którą można nabyć w Centrum Informacji Turystycznej przy Starym Rynku 8.

Dwie z letnich konkurencji - turniej finałowy piłki nożnej chłopców i triathlonowy finał już w Płocku rozegrano. W piątek na stadionie miejskim w Płocku rywalizację o medale rozpoczną sportowcy w najliczniej obsadzonej dyscyplinie sportowej - lekkiej atletyce. O medale w 40 konkurencjach aż do niedzieli walczyć będzie 800 zawodniczek i zawodników. Do startu w Olimpiadzie przygotowuje się sześcioro zawodników MUKS Płock oraz dwoje z MLKL Płock. Monika Karasiewicz i Sylwia Szamel wystartują w rzucie oszczepem. Na 800 metrów pobiegną Dominika Muraszewska, Marcin Strusiński i Michał Ciarkowski. Daria Zielińska i Anna Szczutowska wystartują w konkursie pchnięcia kulą, Szczutowska wystąpi też w konkurencji rzutu dyskiem (1 kg), a  Jakub Pawłowski w skoku wzwyż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz