środa, 20 lipca 2011

Nie ma mocnych na Przymusińskiego


Sześć wygranych w sześciu startach. To niesamowity bilans, jakim może pochwalić się Filip Przymusiński z Poznania zwycięzca ogólnopolskiego triathlonu o puchar prezydenta Płocka. W tym roku do udziału w tej imprezie zgłosiło się łącznie 145 osób, z których 93 rywalizowały w Grand Prix, a 52 w zawodach amatorskich. Tę drugą rywalizację rozstrzygnął na swoją korzyść reprezentant gospodarzy Jacek Żółtowski.Amatorską mistrzynią Płocka została Barbara Stańczak. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Jacek Żółtowski z PTT Delta Płock. Drugie miejsce zajął Piotr Bregier, a trzeci był Jakub Chmiel.

W triathlonie wyczynowców, który zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Wheeler Triathlon Tour MTB wśród kobiet najlepsza okazała się Maria Pytel ze Starachowic. Drugie miejsce przypadło Beacie Silskiej z TS Olimpia Poznań, a trzecie Elżbiecie Nagórskiej.

W rywalizacji mężczyzn pięciokrotny triumfator płockiej imprezy Filip Przymusiński z UAM Triathlon Poznań po pływaniu był dopiero czwarty. Jednak na trasie rowerowej zdołał nie tylko dopaść swoich rywali, ale nawet wyrobić sobie nad nimi przewagę na tyle bezpieczną, że spokojnie dobiegł do mety jako pierwszy. Drugą lokatę zajął Przemysław Szymanowski z Akweduktu Kielce, a trzecią jego klubowy kolega Marcin Ławicki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz