środa, 29 czerwca 2011

Nafciarze blisko mistrzostw


Dwaj piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wystąpili w juniorskiej reprezentacji Polski, która zajęła drugie miejsce w turnieju rozegranym w Cetniewie. Polacy pokonali Austrię, ale ulegli Turcji i Białorusi. Dla drużyny, której trenerem jest Jacek Okpisz turniej w Cetniewie był jednym z ostatnich etapów przygotowań do Otwartych Mistrzostw Europy, które 4 lipca rozpoczną się w Goeteborgu.


Paweł Paczkowski był najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji w przegranych meczach z Turcją i Białorusią. W obu tych pojedynkach "Paczas" wpisywał się na listę strzelców po osiem razy. Leworęczny zawodnik z Płocka występujący na prawym rozegraniu najsłabiej spisał się w jedynym meczu, który Polacy zdołali wygrać w Cetniewie. W rywalizacji z Austriakami Paczkowski zdobył tylko dwa gole. Drugi z zawodników Orlen Wisły Michał Obiała, zdobył dwa gole w meczu z Turkami, pięć przeciwko Białorusi, a konfrontację z Austrią zakończył z zerowym kontem bramkowym.

Zarówno Paweł Paczkowski, jak i Michał Obiała mają bardzo poważne szanse, aby znaleźć się w składzie reprezentacji, którą trener Jacek Okpisz zabierze do Goeteborga na Otwarte Mistrzostwa Europy. – Plan minimum to wyjście z grupy, ale jeżeli wszystko się uda, mierzymy w medal. Zespół Austrii zdążyliśmy już dobrze poznać. To niewygodny rywal, grający szybką piłką – powiedział trener Jacek Okpisz. – Drużyn Estonii i Mołdowy nie znamy, ale raczej nie powinniśmy się ich obawiać. Czechy to bardzo wymagający przeciwnik. Dwa razy z nimi już przegraliśmy. Jeżeli jednak poprawimy skuteczność rzutową i grę w defensywie, a jesteśmy w stanie to zrobić, to powinniśmy zajść daleko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz