środa, 22 czerwca 2011

Husaria na drodze Mustangów


W sobotę 25 czerwca niepokonane w tym sezonie płockie Mustangi  podejmować będą ekipę Husarii Szczecin. Mecz trzeciej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II rozpocznie się o godzinie 16.00 na stadionie Stozniowca przy ulicy Kolejowej. Płocczanie po dwóch pierwszych kolejkach zajmują w PLFA II drugie miejsce i nie ukrywają swoich ambicji, sięgających wygrania drugoligowych rozgrywek i awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Płocczanie nowy sezon rozpoczęli od pokonania na wyjazdach 1. FKA Fireballs Wielkopolska 16:0 i Torped Łódź 29:6. Husaria w pierwszym swoim pojedynku przegrała z Warsaw Spartans 12:33, a w drugim pokonała po dogrywce Fireballs 12:6. Jedna wygrana i jedna porażka to dorobek, który daje obecnie Husarzom czwarte miejsce w PLFA II.

W obecnym sezonie jednym z największych atutów Mustangów jest przede wszystkim doskonała ofensywa prowadzona przez Macieja Łebkowskiego. Dwaj pierwsi rywale w żaden sposób nie byli w stanie poradzić sobie ze skuteczną grą biegową Marcina Malesy, Witolda Szpotańskiego i Łukasza Pietrzaka
– W tym sezonie nie ma dla nas barier. Jesteśmy w stanie pokonać każdego i tak zrobimy. Nasz plan to same triumfy – powiedział Paweł Kosiński, fullback Mustangów.

Husaria nie przyjedzie do Płocka w najmocniejszym składzie, bo kilku zawodników wciąż leczy kontuzje po boju z Fireballs. Innych w Szczecinie zatrzymują sprawy prywatne. Goście są jednak przekonani, że mogą pokonać ekipę Mustangów między innymi dzięki swoim masywnym fullbackom.

Szykuje się niezwykle ciekawa rozgrywka. Jeśli gospodarze i tym razem okażą się lepsi, utrzymają swoje miejsce w ligowej czołówce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz