czwartek, 16 czerwca 2011

Gilotyna skróciła walkę


Do drugiej tegorocznej edycji Młodzieżowej Ligi Spartanwear zgłosiło się 35 zawodników reprezentujących dziesięć klubów z różnych zakątków Polski. Tym razem na miano największych bohaterów imprezy zapracowali sobie Szymon Gorlak i Adam Lewandowski. Obaj otrzymali indywidualne wyróżnienia przyznawane po każdej edycji przez obserwatorów, którzy oceniają klasę poszczególnych zawodników. Po raz pierwszy w Płocku oglądać można było walkę w grapplingu, czyli w rodzaju walki wręcz wykorzystującym techniki chwytów, tj. dźwignie, rzuty (obalenia), duszenia; zabronione są w niej uderzenia.Wszystkie walki, które odbyły się w czasie drugiej tegorocznej edycji Młodzieżowej Ligi Spartanwear stały na wysokim poziomie sportowym. Tym razem uczestnicy zawodów rywalizowali w formułach MMA, K-1, low kick oraz w grapplingu. W tym ostatnim stylu rywalizowali Marek Wrzaszcz z Signum Biała Podlaska i Paweł Rokicki z Dragona Sochaczew. Okazało się, że Wrzaszcz potrzebował zaledwie 20 sekund, aby założyć swojemu rywalowi duszenie gilotynowe i tym samym wygrać przez poddanie.

Najbardziej efektowny pojedynek stoczyli Szymon Gorlak (Wielkopolski Klub Karate Do) z Jakubem Zającem (Tiger Kick Nowy Sącz). W walce toczonej według formuły low-kick lepszy okazał się Gorlak, który został uznany najlepszym zawodnikiem drugiej w tym roku edycji MLS. Wyróżnienie za najlepsze poddanie trafiło tym razem do Adama Lewandowskiego z Gerke MMA Grudziądz, który pokonał Michała Pietrzaka (Combat Submission Wrestling Warszawa), zakładając mu dźwignię w 65. sekundzie walki.

Do nietypowej sytuacji doszło podczas walki Macieja Piekarskiego (Combat Submission Wrestling Warszawa) z Sebastian Milczarek (TNT Kobyłka). Zawodnik z Kobyłki dwukrotnie, mimo ostrzeżeń ringowego arbitra, używał niedozwolonych technik i został zdyskwalifikowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz