środa, 29 czerwca 2011

Alit Ożarów przeciwnikiem Wisły

Międzyzakładowy Klub Sportowy Alit z Ożarowa (woj. świętokrzyskie) będzie przeciwnikiem piłkarzy nożnych Wisły Płock w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski w sezonie 2011/2012. Świeżo upieczeni pierwszoligowcy zagrają na kameralnym stadionie w Ożarowie (1700 miejsc siedzących) już 20 lipca. Zwycięzca zmierzy się z zespołem wyłonionym z rywalizacji Resovii Rzeszów z GLKS Nadarzyn. Alit Ożarów w sezonie 2010/2011 zajął 7. miejsce w IV lidze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Miejsce w rundzie przedwstępnej PP dało ożarowianom zwycięstwo 3:0 nad MKS Stąporków w rozegranym 26 czerwca finale  regionalnego Pucharu Polski. To drugi triumf na tym szczeblu w historii Alitu Ożarów.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli Piotr Sorbian i Piotr Binkiewicz (dwie w tym jedną z rzutu karnego). MKS Alit Ożarów jest stosunkowo młodym klubem. Założony w roku 1980 kontynuuje tradycje OMTUR Ożarów, klubu, który po raz pierwszy rywalizował w mistrzowskich rozgrywkach w 1947 roku. Jak nietrudno się domyślić, sponsorem i właścicielem klubu jest Grupa Ożarów SA, dawniej "Cement" Ożarów, jeden z największych producentów produktów na rynek materiałów budowlanych. Najwyższym ligowym poziomem osiągniętym przez klub z Ożarowa było 5. miejsce w III lidze w sezonie 1998/99.

W nowej historii klubu z Ożarowa poczytne miejsce zajmuje, były piłkarz Siarki Tarnobrzeg, Jacek Zieliński, dla którego Alit był drugim klubem, który przyszło mu prowadzić w roli trenera. W sezonie 1995/96 Zieliński wprowadził ożarowian do III ligi. W ostatnim czasie Zieliński przez Dyskobolię Grodzisk Wlkp. i Polonię Warszawa trafił do Lecha Poznań, z którym pożegnał się w jesienią ubiegłego roku. Od marca znów jest trenerem Polonii Warszawa. 

Płockich kibiców zainteresować powinien natomiast fakt, że Alicie Ożarów swoją karierę zaczynał Paweł Strąk, którego pod koniec lat 90. można było podziwiać w barwach płockiego klubu na wypożyczeniu z Wisły Kraków. 

Mecze 2. rundy przedwstępnej Pucharu Polski, dla zwycięzców w pierwszej rundzie, zaplanowano na 3 sierpnia. Wtedy wyłonionych zostanie 14 zespołów, którym zagrają w I rundzie Pucharu Polski, kiedy do rozgrywek dołączy 18 zespołów z I ligi sezonu 2010/2011. Tę rundę zaplanowano na 16 i 17 sierpnia.

Wisła Płock jest jedynym reprezentantem Płockiego ZPN w rozgrywkach Pucharu Polski. Zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu okręgu płockiego, Błękitni Gąbin, odpadli w I rundzie rozgrywek na szczeblu Mazowieckiego ZPN po dramatycznym spotkaniu z rezerwami Polonii Warszawa, zakończonym wynikiem 6:7 dla warszawian w rzutach karnych (po 90 minutach regulaminowego czasu gry było 1:1). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz