czwartek, 19 maja 2011

Zwycięska SP 3 w Volley Płock Minilidze

Zakończyły się ośmiomiesięczne zmagania siatkarskich "trójek" w Volley Płock Minilidze. W szesciu seriach zawodów uczestniczyło około pięćdziesięciu dziewczynek ze szkół podstawowych. Ostatnia runda rozstrzygnęła o zwycięstwie pierwszej reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku (os. Wielka Płyta), gospodarza imprezy. W drugiej lidze rozgrywek triumfował drugi zespół SP 23.

Do trwających od października ubiegłego roku rozgrywek zgłosiło się dwanaście zespołów z pięciu płockich szkół podstawowych. Po rozegraniu pierwszej rundy eliminacyjnej zostały one podzielone na dwie ligi, tak aby przy siatce nie spotkały się drużyny reprezentujące znacznie różniące się poziomy gry, co mogłoby zniechęcić słabszych. Organizatorami rozgrywek były płockie podstawówki nr 3 i nr 23 oraz Miedzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Volley Płock.

Już przed rozpoczęciem ostatniej, piątej rundy rozgrywek ligowych wiadomo było, że o miejsca w pierwszej trójce walczyć będą trójki ze szkół organizatorów i z SP 20 w Borowiczkach. SP 3, która przed ostatnią rundą miała sporą przewagę nad pozostałymi wystarczyły dwa zwycięstwa na początku turnieju, aby zapewnić sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Pasjonujący bój do końca toczył się między SP 20 i SP 23 z Podolszyc. W bezpośrednim pojedynku wygrały dziewczęta z Podolszyc i szkoła z Borowiczek, mimo zajęcia drugiego miejsca w ostatnim turnieju musiała zadowolić się najniższym stopniem podium w rozgrywkach. Ale i tak w dziewczęta z Borowiczek miały powody do dumy, bo tuż podium, czwarte miejsce zajął drugi zespół SP 20 pozostawiając w pokonanym polu dwa zespoły - drugi i trzeci właśnie z SP 23.

Najlepszymi zawodniczkami turnieju, decyzją trenerów wybrano Kingę Nowicką z SP 3, Sylwię Brzuzy z SP 23 oraz Natalię Szczepańską z SP 20. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej gali 3 czerwca, w której udział zapowiedział były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski - Radosław Majdan.
 
Kolejność końcowa Volley Miniligi:  1. SP 3 I (Kinga Nowicka, Kasia Kurowska, Weronika Kwasiborska, Julia Osial)  – 57 pkt.; 2. SP 23 I (Sylwia Brzuzy, Natalia Wysocka, Monika Kacprzak, Weronika Rycharska) – 54; 3. SP 20 I (Natalia Szczepańska, Marta Przekop, Dominika Wolińska) – 53; 4. SP 20 II – 34; 5. SP 22 I - 34; 6. SP 12 – 33; 7. SP 23 II – 31; 8. SP 23 III – 30; 9. SP 22 III – 25; 10. SP 3 II – 16; 11. SP 18 I – 11; 12. SP 18 II – 6.

1 komentarz:

  1. Siatkówka w Płocku stoi na bardzo słabym poziomie

    OdpowiedzUsuń