czwartek, 19 maja 2011

Święto miłośników koni


Ogólnopolskie zawody w skokach przez przeszkody o Memoriał Władysława Tomaszewskiego rozpoczynają się w Łącku w piątek 20 maja i potrwają do niedzieli 22 maja. Organizatorami imprezy są Klub Jeździecki Łąck i Stado Ogierów w Łącku. Głównym sędzią stylu będzie Krzysztof Ferenstein, wielokrotny mistrz Polski w skokach i ujeżdżeniu, dwukrotny wicemistrz Europy, prywatnie teść dziennikarza TVP i prezentera Wiadomości Piotra Kraśki.


Organizatorzy zawodów przygotowali 15 konkursów, po pięć na każdy dzień imprezy. Rywalizacja odbywać się będzie na trawiastym parcourze o wymiarach 100 x 90 metrów. Na piątek zaplanowane zostały dwa konkursy zwykłe, dwa z oceną stylu konia oraz jeden dwufazowy.

Sobota rozpocznie się od dwóch konkursów z oceną stylu konia. Najciekawiej jednak zapowiada się kończący sobotnie zmagania konkurs z wyborem przeszkód.

Niedziela pełna będzie emocji już od pierwszego konkursu o wzrastającym stopniu trudności z Jockerem. Gwarantuje on emocje od pierwszej do ostatniej przeszkody, która często decyduje o kolejności miejsc. Najbardziej prestiżowy będzie jednak dwunawrotowy konkurs nr 14 czyli Grand Prix Łącka. Pierwsze konkursy każdego dnia rozpoczynać się będą około 9.00, a zakończenie ostatnich planowane jest na późne godziny popołudniowe. Organizatorzy przewidują w przerwach między poszczególnymi konkursami wiele pokazów i dodatkowych atrakcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz