wtorek, 31 maja 2011

SP 3 ze srebrem Igrzysk!

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku (ul. Kossobudzkiego) wywalczyła srebrny medal Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w turnieju finałowym minisiatkówki, który odbył się w Wyszkowie. Płocczanki w finale uległy dopiero w tie-breaku 9:15 oddając złote krążki SP Międzyborów (powiat grodziski).

Podopieczne Rafała Podolewskiego w fazie eliminacji grupowych nie oddały rywalkom seta wygrywając po 2:0 z SP 222 Warszawa i SP 1 Kozienice. Potem w pierwszym meczu rozgrywanej systemem pucharowym fazy finałowej po ciężkim boju przyszło płocczankom wyeliminować z walki o medale ekipę gospodarzy - SP 5 Wyszków. W półfinale walka z SP z Żuromina trwała tylko w pierwszym secie wygranym przez płocczanki 25:19. W drugim reprezentantki SP 3 pokazały klasę wygrywając do siedmiu.

Najwięcej emocji przyniósł jednak finał z SP Międzyborów. Płockie "minisiatkarki" wygrały pierwszego seta do 13 by drugiego oddać, zdobywając 11 punktów. W decydującej trzeciej partii wszystko szło jak należy do stanu 8:7 dla płocczanek. Potem coś się zacięło w grze i seta, który zaważył o kolejności na najwyższych stopniach podium, wygrały uczennice SP Międzyborów 15:9. Było blisko złota, ale srebro na tym poziomie jest też dużym osiągnięciem podstawówki z Wielkiej Płyty. Jak trudno jednak było pokonać płocczanki świadczyła ogromna radość złotych medalistek po wygraniu meczu i podczas dekoracji.

Płocki zespół wystąpił w Wyszkowie w składzie: Alicja Fabiszewska, Gabriela Bielicka, Zofia Szymańska, Sandra Fistkowska, Anna Boczkowska, Patrycja Dutkowska, Karolina Wiśniewska, Katarzyna Kurowska, Weronika Kwasiborska, Kinga Nowicka.