wtorek, 31 maja 2011

SP 20 z brązem mistrzostw Polski

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku wróciła z brązowym medalem mistrzostw Polski szkół podstawowych w tenisie stołowym Szkolnego Związku Sportowego. Zespół pod opieką trenera Grzegorza Lipczyńskiego w składzie Anna Wereszczaka, Wiktoria Ziemkiewicz pokonał 3:2 w meczu o 3. miejsce reprezentację SP w Pisanicy (woj. warmińsko-mazurskiego). Trzecie miejsce w mistrzostwach Polski jest najwyższym, jakie kiedykolwiek zdobyli reprezentanci SP 20 z płockich Borowiczek w jakiejkolwiek z dyscyplin.

Na ten medal, Grzegorz Lipczyński, trener z najlepszymi osiągnięciami w historii płockiego tenisa stołowego, pracował wiele sezonów. Zaczęło się pięć lat temu od naboru dzieci trenujących w dwóch grupach - chłopców i dziewcząt. Potem były żmudne treningi, kilka razy w tygodniu po lekcjach, a dalej starty w zawodach różnych szczebli i różnej rangi. W ubiegłym roku w tych samych mistrzostwach reprezentacja SP 20 zajęła siódme miejsce. W tym jest medal, mimo, że w składzie zabrakło najbardziej chyba utalentowanej zawodniczki, jaką wydał Płock, powołanej w tym czasie do reprezentowania Polski w kadrze narodowej kadetek na międzynarodowych mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej - Katarzyny Bagrowskiej.

W trzydniowych mistrzostwach szkół podstawowych, które odbyły się w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie), płocczanki pewnie wygrały swoją grupę eliminacyjną wygrywając 15 gier, a przegrywając jedynie dwa pojedynki singlowe. W ostatnim dniu imprezy uległy w półfinale 0:3 reprezentacji SP 1 w Lądku Zdroju (woj. dolnośląskie), w której wystąpiły bardzo utalentowane bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn, późniejsze mistrzynie Polski.

Anna Wereszczaka (l. 13) tenis stołowy trenuje od początku swojego zainteresowania tym sportem pod okiem Grzegorza Lipczyńskiego w SP 20 w Płocku i w MLUKS Nadwiślanin Płock. Wiktoria Ziemkiewicz (l. 11) zaczęła treningi w UKS Victoria Płock pod okiem swojego dziadka, jednego z najlepszych tenisistów stołowych w historii Płocka Janusza Roznera i mamy, wielokrotnej uczestniczki mistrzostw Europy w tenisie stołowym Urszuli Ziemkiewicz. Po roku gry w Nadwiślaninie Płock, od sezonu 2010/2011 Wiktoria trenuje w jednym z najlepszych kobiecych klubów w Polsce - w GLKS Nadarzyn.