piątek, 15 kwietnia 2011

Walczyły sztafety szkolne


Na leśnej trasie przy Szkole Podstawowej w Podgórzu, gmina Mała Wieś, rozegrano Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych były to jednocześnie eliminacje do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na szczebel wojewódzki awansowały po dwie pierwsze ekipy w każej uczniowskiej kategorii.  Zawody w Podgórzu zakończyły rywalizację szkół ponadgimnazjalnych w przełajowych sztafetach.

Podgórze cieszy się powodzeniem organizatorów biegów przełajowych ze względu na dość trudny profil trasy. Mimo, że młodzież szkolna ścigała się na krótszych dystansach niż gdzie indziei (800 i 1000 metrów), wielu zawodników padało z nóg na koniec swojej zmiany. Wszystkie sztafety liczyły 10 zmian.

Najlepszy wynik na dystansie 10 x 800 metrów osiągnęły zawodniczki Gimnazjum nr 1 w Płocku z ulicy Piaska na Międzytorzu. W kategorii gimnazja - dziewczęta, drugi zespół wyprzedziły o blisko trzy minuty. Uzyskały także lepszy czas od zwycięskiej sztafety dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych. No, ale trzeba wspomnieć, że Gimnazjum nr 1 ma w swoim składzie medalistki mistrzostw Polski w młodych kategoriach wiekowych, Karolinę Ciesielską i Dominikę Muraszewską. 

Na dystansie 10 x 1000 metrów (chłopcy gimnazja i chłopcy szkoły ponadgimnazjalne) takich różnic już nie było.  Sztafety Gimnazjum nr 1 wygrały obie kategorie - dziewcząt i chłopców w obu awansując do igrzysk mazowieckich.

Płockie szkoły wygrały wszystkie kategorie poza chłopcami ze szkół podstawowych. Tu triumfowała SP 2 z Sierpca. Bardo dobry występ  w Podgórzu zanotowała płocka podstawówka nr 6. Do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakwalifikowała się zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców. O braku odrobiny szczęścia może mówić SP 20 Płocku z Borowiczek. Chłopcy i dziewczęta z tej szkoły otarli się o awans do MIMS, zajmując trzecie miejsca, ale nie przyćmiło to i tak radości ze zdobybych pucharów i medali.

Wyniki. Szkoły podstawowe - dziewczęta: 1. SP 6 Płock, 2. SP 2 Sierpc, 3. SP 20 Płock, 4. SP Słupno. Chłopcy: 1. SP 2 Sierpc, 2.SP 12 Płock, 3. SP 20 Płock, 4. SP 6 Płock.
Gimnazja - dziewczęta: 1. G 1 Płock, 2. G Radzanowo, 3. G 8 Płock, 4. G Proboszczewice. 5. Chłopcy: 1. G 1 Płock, 2. G 6 Płock, 3. G Mochowo, 4. G Bielsk.
Szkoły ponadgimnazjalne - dziewczęta: 1. ZS CE Płock, 2. I LO PUL Płock, 3. IV LO Płock, 4. I LO PUL Gostynin,  Chłopcy: 1. I LO PUL Płock, 2. LO Sierpc, 3. ZST Płock, 4. ZS Nr 1 Sierpc. 

2 komentarze:

  1. w sztafetach ponad gimnazjalnych jest błąd... jako trzecia na metę dobiegła sztafeta z ZS Nr 1 Sierpc a nie ZST Płock

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy na pewno Anonimowemu chodzi o kwietniowe biegi? Wg komunikatu sędziów przekazanego redakcji sztafeta ZS Nr 1 z Sierpca uzyskała czas 31:20,2, a ZST Płock 31:14,0. Chyba, że sędziowie coś zmienili. Dużo czasu mieli na to.

    OdpowiedzUsuń