poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Do trzech razy Szkopka


Zgodnie z przysłowiem "do trzech razy sztuka", w trzecim swoim starcie w kolejnej rundzie mistrzostw świata World Supersport, motocyklista z Dobrzykowa Paweł Szkopek ukończył wyścig i zdobył pierwsze punkty klasyfikacji. Trzynaste miejsce, które zajął w dramatycznym, dwukrotnie przerywanym z powodu wypadków wyścigu, okazało się dodatkowo dla niego szczęśliwie, bo po dyskwalifkacji Włocha Roberto Tamburiniego, zamieniło się w miejsce dwunaste. Z czterema punktami Paweł Szkopek z Bogdanki PTR Honda zajmuje 22. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W holenderskim Assen zespół Bogdanki reprezentowało trzech zawodników. Do teamu dołączył dwudziestolatek Marcin Walkowiak i choć nie punktował to wyścig ukończył. Trzeci "muszkieter" Bogdanki Brytyjczyk James Ellison w Assen był siódmy i po trzech rundach z 22 punktami zajmuje 8. miejsce w "generalnce" mistrzostw świata World Supersport.

- Jestem bardzo zadowolony z moich pierwszych punktów w mistrzostwach świata w tym sezonie. To był długi i trudny wyścig, ale z każdym kolejnym restartem byłem spokojniejszy i bardziej pewny siebie. Choć moje starty nie były najlepsze, mieliśmy świetne ustawienia motocykla i wiedziałem, że jeśli utrzymam równe tempo, dojadę do mety w pierwszej piętnastce - powiedział po wyścigu Paweł Szkopek. 

Dwunaste miejsce Pawła Szkopka jest najlepszym w historii miejscem polskiego zawodnika w wyścigach serii Word Supersport.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz