sobota, 26 marca 2011

Szkopek z dziewiętnastego pola, Ellison z ósmego

Motocyklista z Dobrzykowa, Paweł Szkopek rozpocznie niedzielny wyścig w Donington w Wielkiej Brytanii z dziewiętnastego pola startowego. Jego kolega z brytyjsko-polskiego teamu Bogdanka PTR Honda James Ellison w drugiej serii tegorocznych mistrzostw świata World Supersport wystartuje z ósmego pola w drugiej linii. - Pozycja startowa Pawła nie jest odzwierciedleniem jego prawdziwego potencjału wyścigowego - twierdzi Simon Buckmaster, menedżer zespołu. Liczy na miejsce Ellisona na podium i Pawła Szkopka w pierwszej punktowanej piętnastce.

- Jestem bardzo, bardzo zadowolony z naszych dzisiejszych postępów - powiedział po sobotniej, drugiej serii kwalifikacji Paweł Szkopek.Moja pozycja startowa może nie jest imponująca, ale wykonaliśmy dzisiaj bardzo dobrą pracę. Podobnie jak James, nie mogłem dzisiaj przejechać czystego okrążenia z powodu dużego ruchu na torze, ale wiem, że jestem szybszy niż sugeruje to mój wynik z kwalifikacji. Motocykl pracuje wyśmienicie, dlatego jutro mogę skupić się na sobie i walce o punktowane miejsce - zapowiada sportowiec z powiatu płockiego.

Ellison był jednym z nielicznych zawodników, którzy w sobotę poprawili czasy z piątkowej pierwszej rundy kwalifikacji w Donington. Sobotnie niższe temperatury na torze utrudniły uzyskanie lepszych czasów. Brytyjczyk narzekał także na wolniejszych zawodników, którzy nie pozwolili mu na przejechanie jednego "czystego" okrążenia.
  
Niedzielne ściganie motocyklistów można śledzić w bezpośrednich relacjach na kanale Eurosport.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz