piątek, 25 marca 2011

Paweł poznaje Donington

Głównie na poznawanie konfiguracji toru i na dostrajanie motocykla poświęcił pierwszy dzień zawodów drugiej rundy mistrzostw świata World Supersport w Donington w Wielkiej Brytanii Paweł Szkopek z podpłockiego Dobrzykowa. Polak był 18. w pierwszej rundzie kwalifikacji. Jego kolega z zespołu Bogdanka PTR Honda Brytyjczyk James Ellison mierzy w pierwszy rząd startowy na torze na własnych śmieciach. Relacje z sobotnich kwalifikacji i niedzielnego wyścigu z udziałem zawodników polsko-brytyjskiej grupy można śledzić na antenie obu programów Eurosportu.

- To był dla mnie spokojny dzień. Skupiłem się na poprawie swojej jazdy i motocykla - powiedział po piątkowym treningu i pierwszej rundzie kwalifikacji Paweł Szkopek. - Zmieniliśmy delikatnie ustawienia przedniego zawieszenia i w kwalifikacji urwałem sekundę z mojego najlepszego, porannego czasu. Zarówno wynik, jak i pozycja są całkiem niezłe, ale myślę, że jutro mogę pojechać szybciej - zapowiada sportowiec z powiatu płockiego.

Pierwszą rundę kwalifikacji wygrał Lucca Scassa, zwycięzca pierwszego wyścigu zaliczanego do motocyklowych mistrzostw świata World Supersport, który odbył się na Wyspie Filipa w Australii. Ellison z Bogdanki był  w kwalifikacjach ósmy, ale między pierwszym a osiemnastym Pawłem Szkopkiem różnice czasowe były minimalne. W sobotę druga runda kwalifikacji, w niedzielę wyścig.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz