poniedziałek, 7 marca 2011

Ozłoceni lekkoatleci

Doskonale spisała się ekipa MUKS-u w Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się w Józefowie koło Otwocka. Płocczanie zdobyli w tych zawodach cztery złote medale. Dzięki temu uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Pierwszy tegoroczny start w przełajach był dla MUKS-u bardzo udany. A wszystko zaczęło się od Moniki Braun, która wystartowała w biegu na dystansie jednego kilometra. Płocczanka od początku starała się biec w czołowej grupie. Gdy do linii mety pozostawało około 200 metrów, Monika zdecydowała się na długi finisz. Akcja uczennicy klasy sportowej płockiego Gimnazjum nr 1 okazała się skuteczna i dała jej pierwsze miejsce.

Kolejną płocczanką, która pojawiła się na starcie, była Dominika Muraszewska. Niedawna mistrzyni Polski juniorek młodszych potrzebowała niespełna pięciu minut na pokonanie 1,5 kilometra. Żadna z przeciwniczek nie była w stanie dotrzymać jej kroku. Dla młodej płocczanki to już drugie złoto w tym roku.

W rywalizacji juniorów młodszych na dwa kilometry najlepiej spisał się Michał Ciarkowski z IV LO w Płocku. Jako piąty w tym biegu do mety dobiegł kolejny z płocczan Marcin Strusiński.

Impreza kończyła się biegiem na 3,5 kilometra, w którym startowali wspólnie juniorzy, młodzieżowcy i seniorzy. Jako trzeci w łącznej klasyfikacji tego biegu dotarł do mety Dariusz Szalecki. Ten wynik dał mu złoty medal w klasyfikacji juniorów. - Cztery złote medale oraz drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, to nasz wielki sukces - powiedział Piotr Mieszkowski, trener biegaczy MUKS-u.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz